20 – 21 Aralık 2014 Sınav itiraz Prosedürleri.

SPL - Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu Logo

20 – 21 ARALIK 2014 SERMAYE PİYASASI FAALİYETLERİ LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZU

20.1. Sınav Sorularına İtiraz Prosedürü

Sorulara yapılacak itirazlar Kuruluşumuz “Sınav Başvuru Sistemi” üzerinden “Elektronik Soru İtiraz Formu” elektronik ortamda doldurulduktan sonra sistem üzerinden alınacak olan barkodlu “Soru İtiraz Formu”nun aday tarafından ıslak imzalı aslının Kuruluşumuz adresine elden yada posta yolu ile ulaştırılması gerekmektedir. İtiraz edilecek her soru için ayrı bir form doldurulması gerekmektedir.

Sınav sorularına itiraz başvuruları; itiraz edilecek her soru için http://basvuru.spl.com.tr adresinden Sınav Başvuru Sistemi üzerinden kredi kartı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak kabul edilecektir.

Sınav sorularına itirazlar; 24.12.2014 tarihinde başlayacak olup 02.01.2015 tarihi saat 17:00 itibariyle sonra erecektir. Bu süreler içerisinde Kuruluşumuz evrak kayıtlarına girmeyen ıslak imzalı orijinal Soru İtiraz Formları, telefon, faks ve elektronik posta ile yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarının açıklanmasını takiben ayrıca duyurulacak sınav sonuçlarına itiraz döneminde yapılacak soru itirazları dikkate alınmayacak olup sorulara yapılacak itirazların mutlaka yukarıda belirtilen şekilde ve sürelerde yapılması gerekmektedir.

Sınav Soru İtiraz başvuruları elektronik ortamda yapıldıktan sonra barkodlu ve ıslak imzalı ”Soru İtiraz Formu”nun şahsen ya da posta yolu ile Kuruluşumuza ulaştırılması gerekmektedir. Posta yada kargo yolu ile yapılan başvurularda posta yada kargodaki gecikmeler dikkate alınmaz. Söz konusu formların en geç 02.01.2015 tarihi saat 17:00’ye kadar Kuruluşumuza teslim edilmesi gerekmektedir.

Üniversitelerin 4. Sınıf ile 4. Sınıfa geçen öğrencilerinden kredi kartı olmayanlar, elektronik ortamda “Soru İtiraz Başvuru Formunu” doldurduktan sonra her bir soru için itiraz ücretini Kuruluşumuzun Denizbank 1. Levent Şubesi nezdinde Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. adına açılan 9630-5261148-382 numaralı hesaba (IBAN: TR55 0013 4000 0052 6114 8000 48) nolu hesabına havale veya EFT yolu ile gönderebilirler.

İlgili 4.Sınıf öğrencileri tarafından Havale ve EFT yapılarak itirazda bulunuldu ise ıslak imzalı “Soru İtiraz Formu” ile ödemeye ait banka dekontların ilgili itiraz süreleri içerisinde SPL’nin adresine posta yolu ile veya elden teslim edilmesi gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Soru itiraz ücretini ödediği halde itiraz başvurusundan vazgeçen, ödemeyi yaptığı halde ıslak imzalı Soru İtiraz Formunu belirtilen süreler içerisinde Kuruluşumuza ulaştıramayan, yanlışlıkla itiraz başvurusunda bulunan adayların ödedikleri ücretler ile itirazda bulunulan sorunun iptal edilmesi durumlarında itiraz ücretleri iade edilmez ve bu ücretler gelecek dönemlerde yapılacak itirazlara devredilemez.

20.2. Sınav Sonucuna İtiraz Prosedürü

Sonuçlara yapılacak itirazlar ” Elektronik Sonuç İtiraz Formu” kullanılarak Kuruluşumuza elektronik ortamda yapılacaktır. Sınav sonuçlarına itiraz başvuruları; itiraz edilecek her sınav için http://basvuru.spl.com.tr adresi Sınav Başvuru Sistemi üzerinden kredi kartı ile 10 TL (On TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak kabul edilecektir. Sınav sonuçlarına itirazlar; 18.02.2015 tarihinde başlayacak olup 10.03.2015 tarihi saat 17:00 itibariyle sonra erecektir. Bu süreler içerisinde Kuruluşumuz kayıtlarına girmeyen, ödeme işlemi tamamlanmamış itirazlar, posta yolu ile yapılan itirazlar ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Üniversitelerin 4. Sınıf ile 4. Sınıfa geçen öğrencilerinden kredi kartı olmayanlar, elektronik ortamda “Sonuç İtiraz Başvuru Formunu” doldurduktan sonra her bir sınav için itiraz ücretini Kuruluşumuzun Denizbank 1. Levent Şubesi nezdinde Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş. adına açılan 9630-5261148-382 numaralı hesaba (IBAN: TR55 0013 4000 0052 6114 8000 48) nolu hesabına havale veya EFT yolu ile gönderebilirler.

İlgili 4.Sınıf öğrencileri tarafından Havale ve EFT yapılarak itirazda bulunuldu ise ödemeye ait banka dekontların ilgili itiraz süreleri içerisinde SPL’nin adresine posta yolu ile veya elden teslim edilmesi gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuç itiraz ücretini ödediği halde itiraz başvurusundan vazgeçen, yanlışlıkla itiraz başvurusunda bulunan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez ve bu ücretler gelecek dönemlerde yapılacak itirazlara devredilemez.

Kılavuz tam hali için : 20 – 21 ARALIK – LİSANSLAMA SINAVLARI KILAVUZUO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia