SPL | Mesleki Uygulamalı Eğitim Programına başvurularını bekliyor!

SPL | Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Mesleki Uygulamalı Eğitim Programı Hakkında 23.02.2016 tarihli olarak bir duyuru yapmıştır!

SPL Duyuru

SPL’nin yaptığı duyuruya göre yayınlanan takvim dahilinde yer alan ve ” iki seçenek şeklinde gelen talepler neticesinde belirlenecektir ” ibaresi ille  başvuru yapacakların 1. yada 2. grup seçenekleri tercihine göre düzenlemelerin yapılacağı belirtilmiştir.

Eğitim Programı:

1.Grup:
09:00 – 12:30 ve 13:30 – 18:00 saatleri arasında
cumartesi günü başlayıp takip eden cuma günü tamamlanacak şekilde toplam 7 gün.

2.Grup: 09:00 – 12:30 ve 13:30 – 18:00
saatleri arasında (Cumartesi ve Pazar günleri) 4 hafta süreyle toplam 7 gün.

*Hafta sonu grubu 4. hafta eğitimi Cumartesi günü gerçekleştirilecektir.

Eğitim Yeri: SPL Genel Merkezi, İstanbul

Eğitim Ücreti: 1.400 TL + KDV (%18)

Başvuru için;

 1. Lisans belgesinin fotokopisi veya taranmış hali,
 2. Kimlik fotokopisi,
 3. Tercih edilen grup (hafta içi/hafta sonu),
 4. T.C. Kimlik numarası,
 5. Telefon numarası,
 6. E-mail adresi,
 7. Adres bilgisi,

Ödeme Detayları; Mesleki Uygulamalı Eğitim Programına başvuruda bulunan adayların, yukarıda belirtilen evrak ve bilgileri gayrimenkulegitimleri@spl.com.tr e-mail adresine göndermesi gerekmektedir. Gönderilen belgeler Kuruluşumuz tarafından incelendikten sonra ödeme detayları aday ile paylaşılacaktır.


Duyuru tam metni;

Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Mesleki Uygulamalı Eğitim Programı Hakkında 23.02.2016/2016-EGT-007

Duyuru No: 2016-EGT-007

Tarih: 23.02.2016

Konu: Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Mesleki Uygulamalı Eğitim Programı Hakkında.

Kuruluşumuzun 07.09.2015 tarihli Duyurusu ile kamuoyuna duyurulduğu üzere; Sermaye Piyasası Kurulu’nun (Kurul) 17.07.2014 tarih ve 22/735 sayılı İlke Kararı kapsamında, Gayrimenkul Değerleme Lisansı ve Konut Değerleme Lisansı sınavlarını kazanan ancak tecrübe koşulunu sağlayamayan adaylar için, içeriği Kuruluşumuz ile Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB) tarafından belirlenmiş ve Kurul tarafından onaylanmış, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Mesleki Uygulamalı Eğitim Programı (Mesleki Uygulamalı Eğitim Programı) düzenlenmekte olup söz konusu Mesleki Uygulamalı Eğitim Programına kabul edilecek kişiler; Kurulca listeye alınmış gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından tam zamanlı istihdam edilen veya tam zamanlı istihdam edilmeksizin söz konusu şirketler ile sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti veren ve 17.07.2014 tarihinden sonra “Gayrimenkul Değerleme Lisansı” veya “Konut Değerleme Lisansı” almış ancak tecrübe koşulunu sağlayamamış gayrimenkul değerleme ve konut değerleme lisans sahipleri olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte; Kurul’un 10.02.2016 tarihli yazısı uyarınca, Kurulca listeye alınmış gayrimenkul değerleme şirketleri ile istihdam veya sözleşme ilişkisi olmayan gayrimenkul değerleme veya konut değerleme lisansı sahibi kişiler de söz konusu Mesleki Uygulamalı Eğitim Programına katılabilecek ve başarılı olmaları halinde tecrübe koşulunu sağlamış sayılacaklardır.

Mesleki Uygulamalı Eğitim Programı süresi (Örgün Eğitim) 6 Modül şeklinde toplam 56 saattir. Eğitim sonunda; “Uygulamalı Eğitim” modülünde yapılan değerleme projelerinden“65 ve üzerinde puan alanlar” ile “Eğitime % 85 ve üzeri oranında devamlılık sağlayanlar” başarılı kabul edilip tecrübe koşulunu sağlamış sayılacaklardır.

SPL sitesi ilgili duyuru metni için TIKLAYINIZ

Puanlama

 • 8
 • 9
 • 10
 • 8
 • 9
 • 8.8

  PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia