Vektör’ün yerini Lotus Değerleme alıyor

Listeden çıkarılmak için SPK ‘ ya başvuru yapan Vektör Değerleme A.Ş. yerine Akmerkez GYO, 2015 yılı içerisinde aktif varlıklarının değerlemesinde çalışacağı yeni Lisanslı şirketini Lotus Değerleme A.Ş olarak belirlemiştir.  

 

Lotus Değerleme

 

Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin 03.09.2015 tarihinde KAP ‘ a yapmış olduğu ” 2015 Yılı Gayrimenkul Değerleme Şirketinin Değişimi ” ile ilgili bildirimi sonucu ortaya çıkan konu itibari ile aşağıdaki bildirim detayından anlaşıldığı üzere Vektör Değerlemenin kurul listesinden çıkmak üzere SPK ‘ ya başvurduğu bilgisi paylaşılmıştır.

Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Değerleme sektöründe ağırlıklı olarak Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları ve Özel proje departmanı ile ön plana çıkan sektörün özel projelerde öncü firmalarından Lotus Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş ile anlaştığı duyurulmuştur.

KAP ‘ a yapılan ilgili duyuru aşağıdaki gibidir;

Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nin (III-48.1) 35. Maddesinin ikinci fıkra hükmü uyarınca, Şirketimizin portföyünde değerleme yaptırılması gereken her bir varlık için ve ayrıca Şirketimizin portföyüne 2015 yılı içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirebilecek varlıklar için değerleme hizmeti alınmak üzere belirlenmesine karar verilen değerleme şirketi Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Kurul listesinden çıkmak üzere SPK’ya başvurduğunu ve bundan sonraki dönemde şirketimize hizmet veremeyeceğini tarafımıza bildirmiştir. Yönetim Kurulumuzun 2015 yılı için seçilen söz konusu değerleme şirketinin değiştirilmesi ve yeni değerleme şirketi olarak Lotus Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.nin belirlenmesi talebi SPK’nın onayına sunulmuş ve talebimiz SPK’nın 02.09.2015 tarihli yazısı ile olumlu karşılanmıştır.

Saygılarımızla,
Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Akmerkez GYO

KAP’a yapılan ilgili duyuru TIKLAYINIZ

Puanlama

  • 7
  • 9
  • 10
  • 5
  • 8
  • 7.8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia