Arsa olmayınca maliyetler artıyor, konut fiyatları da yükseliyor

Müteahhitler, arsa sahipleri ile yüzde 60’tan fazla oranlarla anlaşınca yüzdeler ve maliyetler artıyor, konut fiyatları da yükseliyor.

Konut Fiyatları El Değiştirme

Yasal olmayan işlere karşı tavırlı olduğunu söyleyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Çalışma arkadaşlarıma yapılan iş yasal değilse ‘kırılacak yıkılacak’ diye talimatımı verdim. Net 1 cm de olsa izin vermem. Arkadaşımda olsa affetmem yıkarım. Sizlerde işlerinizi projesine uygun yapın yoksa sonucuna katlanırsınız” dedi.

Her fırsatta Belediye başkanlarını ağırlayarak üyelerinin sorunlarını dile getiren Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) bu hafta Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karaları konuk etti.

ARSA OLMAYINCA MALİYET DE ARTIYOR
En önemli sıkıntılarının Arsa sıkıntısı olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Fidan Vursavuş, “Bu önemli sıkıntılarımızı gidermek ve sektörün önünün açılması için sürekli bunu başkanlarımıza dile getiriyor paylaşıyoruz. Şehir merkezinde parsel bazında yapmaya çalıştığımız Kentsel Dönüşüm ve Afet riski bu arsaları yenilemenin bir matematiksel bir yönü yok. Bir çoğumuz Arsa bulamıyoruz. Bulan arkadaşların çok büyük özverilerle bulup anlaştığını biliyoruz.”konuthaberleri.com

HAKSIZ REKABET ÖNLENMELİDİR
Vursavuş sözlerine şöyle devam etti, “Şimdi arkadaşlarımız arsa sahipleri ile %60’dan fazla oranlarla anlaşıyor. Yüzdeler artınca maliyetlerimiz de artıyor ve Konut fiyatları da yükseliyor. 2 artı 1’e istediğimiz fiyatlar başta beni çok rahatsız ediyor. İnsanlarımızın yaşam haklarını yüksek miktarlarla almayalım. Layıkıyla 2 artı 1 daireler çizelim ve uygulamasını da projesindeki gibi yapalım” diye uyarıda bulundu.

Belediyelerin önlerine gelen projeleri daha sıkı en az iki kez kontrol etmesi gerektiğini hatırlatan Başkan Vursavuş, “Özellikle Şehir merkezinde MİA olarak adlandırılan bölgedeki projelerin takibini çok sıkı yapmalı ve haksız rekabeti önlemelidir” dedi.

Kaynak: Ensonhaber

Puanlama

  • 8
  • 6
  • 9
  • 8
  • 6
  • 7.4

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia