Değerleme raporu, güvenli bir şekilde gayrimenkul aldırıyor

Ata GYO Logo

Yapılan duyuru şöyledir;

” ATA GYO Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde gayrimenkul satın aldığını duyurdu. ”

ATA GYO, Lüleburgaz’da bulunan taşınmazı Epos Değerleme A.Ş tarafından hazırlanan rapor sonucunda belirlenen rapor sonuç bedeli olan ” 7 milyon TL ” karşılığında satın almış.

Konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklama şöyledir;

26.06.2015 tarihli KAP açıklamamıza istinaden, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi düzenlenmiş olan Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kocasinan Mah., 145 ada ve 52 no.lu parselde kayıtlı 4.388,47 m2 yüz ölçümlü taşınmazın 7.000.000 TL bedel ile alımına ilişkin olarak tapu devri 19/11/2015 tarihi itibariyle gerçekleştirilmiştir. 

  • Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş.’nin hazırlamış olduğu Değerleme Raporu ekte sunulmuştur.

KAP’ta yapılan duyuru için ve raporu incelemek için TIKLAYINIZ


Dikkat çekmek istediğimiz konu ise şöyledir; Değerleme sektörü geliştikçe, değerleme şirketleri, değerleme uzmanları ve değerleme raporlarının önemi her geçen gün artmaktadır. Daha önce de Lotus Değerleme ile ilgili paylaşmış olduğumuz haber akabinde karşımıza şimdide ” ATA Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ”  tarafından KAP’a yapılan bildirim çıkıyor.

Yapılan bu tür haberler ile değerleme raporlarının önemini, bir nebze olsun kademe kademe ön plana çıkartabiliyoruz. Bu sayede, bankalar, kredi kullanacak müşteriler, özel rapor yaptıracak vatandaşlar, teminat çalışması yapmak isteyen ticari kişilikler vs vs vs diye diye uzayan ve ucu her zaman biz uzmanlara, uzmanların raporlarına dokunan bu yapılan işte, artık susmayı ve değerleme raporlarına itimat etmeyi öğrenecekler.

Artık , Türkçe; ” Etse Etse Yöntemi / İngilizceAlthough Although method ” olarak yapılan herhangi bir resmi inceleme yetkisi bulunmayan, dışarıdan bakarak uydurmasyon bilgilerle atma yapılan, tutturulmaya çalışan işlemler neticesinde, burası etse etse diye başlayan bilgiler tarihe gömülecek. Emlak çerçevesinde gerçekleştirilen inceleme ve ekspertiz çalışmalarını yapan kurumsal emlak ofislerini bir nebze olsun tenzih ediyoruz. Ancak onlarında yasal anlamda mülk sahipleri yada vekaleten iş inceleme yükümlülükleri bulunmamaktadır…

Puanlama

  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 6

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia