Banka şube yetkililerinin bilmedikleri

Bana Şubesi

Değere itiraz özelliği ile Değerleme firmalarının başının etini yiyen şubelerin tek bildikleri krediyi kullandırmak için her yöntemi kullanmaktır. Bu nedir böyle hakaret edercesine diyenlerde duyurulur. Hayır yazımızda hiç bir hakaret yada can sıkıcı, rahatsız edici bir unsur bulunmamaktadır. Sadece yaşananları anlatıyoruz. Şube yetkilileri bir değerleme raporunun nasıl oluşturulduğunu sadece düşünüyor tasarlamaya çalışıyor. Empati yapmış olsalar inanın her şey herkes için çok daha kolay olur…

Bir değerleme raporu için yer görülür, yer görülme işlemi yapılırken müşteri ve varsa emlakçı hazır kıta bulundukları noktada bodrum kat bile olsa saray gibi anlatır psikolojik baskı uygulama başlar uzmana. Bize tespit etmek ve incelemek için görmeye geldiğimiz taşınmazı anlatma hissiyatında bulunan kişiler şubelere de aynı şekilde örneğin 2+1 55m² bodrum kat daireyi saray diye anlatırlar ve İnandırırlar.  Teras katında 1km uzaklıkta zorla görülecek şekilde olan denizi manzaradan sayarlar ve bir şekilde şubeyi ikna eder tarafımıza saldırıya yönlendirirler. İşte o zaman başlar haksızlığımızın düşüncesi. Yer görme işleminin dahası mevcuttur. Gittiğiniz yerde ne gibi riskler ile karşılaştığımızı biliyor musunuz? Ne çıkacak, ne gibi bir risk var, kimin evine kimin iş yerine gidiyoruz. Biz de bilmiyoruz. Siz biliyor musunuz.

Bir de bu işin resmi inceleme boyutu vardır. Bu boyutta ise şubelerin sürekli olarak ah nerede vah nerede benim güzel raporum nerede şarkısı ile firmayı ve eksperi sıkıştırdığını anlatmak istiyoruz. Şubeler işin sadece raporu isteme boyutundadırlar. Eksperin resmi kurumlarda sayelerinde yaşadıkları sıkıntıları ve yetkisizliklerini bilmezler. Sürekli raporları acil istediklerinden dolayı Resmi kurumlarda bulunan memurlar ile yüz göz edilerek sektörün ve eksperin kalitesini düşürmektedirler. Eksper yalvar yakar yeri geldiğinde resmi belgesine ulaşmak için ıkınır sıkılır susar. Çünkü bankası biricik şubesi ondan rapor bekler. Projeye ulaşmak istersin, İmarını almak istersin, Belediyeden dosyayı görmek istersin, varsa farklı bir kurumdan farklı bir belgeye ulaşmak istersin. Sanki tüm kurumlar birbirlerine çok yakınmış gibi bir süreden kaynaklı olarak rahatsız olurlar. Siyasi iktidarın varlığı boyunca, iktidar elinde bulunan il ve ilçelerde Belediye, Tapu ve Kadastro müdürlükleri bermuda şeytan üçgeni gibi uzak mesafeler ile ayrıştırılmıştır. Belediye işlemleriniz tamamlandığında uzun mesafeler katederek Tapu müdürlüğüne ulaşmanız gerekir. Eğer Kadastro işiniz mevcut ise mutlaka bir başka ilçededir. Gider bu seferde orayı halledersiniz. Tüm bu işler çok kolaymış gibi görünüyor. Burada yazılan bir iki satır kadar kolaymış gibi hatta. Ancak Türkiye’de ki tüm remi kurumlarda Gün/Saat ve sınırlamalar mevcuttur. Birbirlerine uymamaktadır. Daima sıkıntılıdır.

Rapor aşamasına gelinirken resmi incelemeler ve yer görmelerin epeyce zahmetli olduğu unutulmamalıdır. Mesafeler, harcanan zamanlar, resmi kurumlarda bekletilmemiz, müşteri tarafından oyalanmamız gibi bir çok olumsuz etken vardır. Eksperinizden gayet hızlı bir rapor bekliyorsanız öncelikle resmi kurumlarda harcadıkları zamanı kurtaracaksınız. Bunun için nereleri bastırmanız gerekiyorsa yapacaksınız. Tapu olarak İstanbul/Zeytinburnu, Belediye olarak İstanbul/Bağcılar belediyesini pilot bölge olarak seçip tüm resmi kurumları bu kurumlar gibi işler hale getireceksiniz. İşte o zaman gene konuşuruz.

Bankalar Empati Yapmalı

Bermuda Şeytan Üçgeni resmi kurumlarına selam!!!O bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia