Bankalardan Geri Vites!

Bankalar BDDK ‘ nın Tebliği itibariyle esnemeye başladılar!

Büyük balığın küçük balığı yuttuğu değerleme sektöründe çözüm ortaklarına rest çeken bankalar, bu durumu daha fazla sürdürmeme kararı almışlar. 

Sahadan öğrenilen bilgilere göre; YAPI KREDİ ve VAKIF BANK ‘ın aldığı kararları, BDDK ‘ nın 2018 tebliği itibari ile değiştireceği ve çözüm ortaklarına yönelik aldıkları ambargo kararlarını kaldıracağı duyumları dolaşmakta. Hali hazırda yıllardır çözüm ortaklarına iş yönlendirilmesine izin vermeyen AKBANK ‘ın da bu konuda esnemeye gittiği öğrenilmiştir. AKBANK ‘ın da SPK Lisanslı olan her bir bireye iş yönlendirmesine izin vereceği, firma ve saha personelleri tarafından öğrenilen bilgiler arasında!

Değerleme sektöründe Kaliteyi 4 Teknik bölüme bağlayan, onları bile kendi içinde seçen AKBANK ‘ı duyan ilk başta hadi canım çekiyor 😀 

Sermaye Piyasa Kurulu bir belge vermiş onu takmamak! Aaaaaa ne Ayıp 😀 

Özellikle! Vakıfbank’ın bu konuda geri adım atması çok ilginç olacak! Sadece kadrolu diyen banka, baktı ki hayaller filminde hayatlar hiç bir zaman mutlu gitmiyor!

Değerleme sektörü bankaların ve ekonominin güvencesidir. Bir karar alındığında mutlaka değerleme şirketlerine danışılması gerekmektedir. Bir yerlerin bu konularda ne söylediğini bilmiyoruz. Yaptırımsızlık sebebi konusunda da SPK’nın gidin orada biraz uğraşın biz arada gelip kontrol edicez. Yaramazlık yapmayın gibi bir izlenimle kurduğu bir alanmış gibi geliyor. Neden olduğunu bilmiyoruz. Yetkisiz kurumumuz SPK nezdinde ki tüm sorunların direkt olarak SPK ya ulaşmaması için var sanki :=(

Neyse ne! Değerleme Sektörü ÇÖZÜM ORTAKLARI ile birlikte var! Onların payını hiçe sayanlar sektörde büyük ayıba imza atarlar.

2018’in başı yaklaştıkça SPK lisanslı KIYMETE biniyor! 

Kariyer.Net incelendiğinde de bu görülebiliyor. 

BDDK nın ilgili TEBLİĞ’ini incelemek için TIKLAYINIZ

Puanlama

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia