Bankalardan meslek etiğine aykırı yeni taktik!

Ahlaksız bir sistem Taslağın GİZLİ GÖRÜNMEYEN ekinde! 

İnşaat Emlak, Kredi, Hukuk
birimleri arasında dönen yeni taktik!

Konunun taslaktan talebi şudur! 

Bahsi geçen TASLAK Büyük imkan, zorluklar ve sonucunda oluşacak GÜCÜ ortaya koyuyor GÜCÜ destekliyor! Ayrıca el altından talep ediyor-ettiriliyor! 

Bu güç

Milyonluk kazançlar elde eden ve genelde sene başlarında, aldıkları rapor ücret zamlarına olan dilimleri uzmanına sunarak, üç kuruş hesabıyla 2 kuruşluk anlatan şirketlerin yıkılmayız ayaktayız bankamızı da ayakta tutarız havasının bestesidir bu duyulan ezgi!

İşin gırgırını bırakacak olursak AMAÇ Değerleme Şirketlerini gönül rahatlığıyla gayrimenkul alması odağına sürüklemek!

Son günlerde Bir çok Gayrimenkul Değerleme şirketinin, bankaların gayrimenkul alımıyla ilgili tehdit ya da baskısına maruz kaldığını öğrendik. Hatta bazı bankaların da kendince belirlediği cezalar veya ödenmesini istediği tutarları gördük! İş kesilmesin hatta işler artsın diye alınan gayrimenkulleri .  

 • Şu Raporunu hazırladığınız gayrimenkulü satın alırsanız size şu kadar iş paslarız! 
 • Raporunu hazırladığınız gayrimenkulün müşterisi ödemeyi yapmadı (%50si ödendi düşünün) alırsanız size iş takviyesi yaparız!
 • Hatanız yok ancak bu yeri almalısınız! Ona göre iş yağdırırız! Yoksa işler azalacak! 

Bıdı Bıdı Bıdı Bıdı 

Düşünün ki bir bankanın İnşaat Emlak Birimi işini gücünü bıraksın
Kredi birimi gibi davransın yada kredi birimi ile yeni geliştirdikleri
uygulamayı hayata geçirsin diyelim!!!

Çok çirkin bir uygulama! 

Sanarsınız ki ilgili taslağı Bankalar birliğinin talimatıyla uygulamalı olarak destekli bir şekilde hayata geçirdiler! Yani Ceza yağdırmalar, iş kesmeler, tehditler vb. gibi. Hatta ceza listesi hazırlamış bankalar bile var.

 • Küçük balık Büyük balığın karşısında dik duramayacağına göre!

– Taslak ile ilgili durum ise sahada ve uzmanlar arasında şöyle konuşuluyor;

Bir kaç şirketin SPK ve BDDK gibi kurumlara öngörü yaptığı ve böyle bir oluşumu sağladığı, o şirketlerin de bağlı olduğu ve buna bağlı özel kurulan bir birliğin içerisindeki bayağı köklü kazanca tabi şirketlerinde odağında olduğu durum, dedikodu kazanının taaa dibinde! Bu Şirketlerin bu taslak hakkında ki en önemli görüşü ise sektörde var olan işin %50 sini zaten bu büyük şirketlerin yaptığı ve kalan şirketlerin zaten 50 sini bölüştüğüdür. 

Belirtime göre Ortalama 20 şirket %50 yapıyor, Kalan 114 şirket %50 ye talim! 

114 şirket 50-60 şirket sayılarına düşerse, kalan şirketlerin 20 sinin ana pasta dilimleri artacak. Ivır zıvırlar olarak nitelendirilen diğer kalan işler ise 30-40 arasında bölünecek! Diğer konular ise özet ile siz 134 adet şirket ile uğraşmayın, bizler büyükler olarak her türlü sorunu ilgili kurumlar arasında kolayca ana irtibatta çözmeye hazırız…

GİBİ GİBİ GİBİ / MAYMUN İŞTAHI İŞTE

Puanlama

 • 9
 • 9
 • 9
 • 9
 • 9
 • 9

  PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia