Zordur GDU olmak!

Bir garip eksper’den;

Gayrimenkul değerleme uzmanı olmanın zorlukları…

Örnek değişim süreci ise aşağıdaki gibidir.

 

Ahmet Kural Temsilinde Eksperin Evrim Geçiren Hali - EksperMedia

 

Herkes şikayetçidir senden. Tapu Memuru, Belediye Arşiv görevlisi, emlakcısı, banka şubesinde ki müşteri temsilcisi, ekspertizine gittiğin kredi lehtarı da hiç sevmez seni ve hatta tiksinç birisindir onlar için. Kibirli, kendini beğenmiş, ukala koymuşlardır adını, nasıl ezik bir hayat yaşadığını bilmeden.

Gündüz sahada koşturmaca, akşam olunca PC başında sabahlamaca. Raporları ne zaman tamamlarsan o zaman girersin yatağa, çoğu sabahları güneşin doğuşunu görürsün pencereden. 4, en fazla 5 saatlik uykuyla başlarsın yeni güne. Sevdiklerine zaman ayıramazsın, o her şeyine sabır eden annenin gözünde bile hayırsız evlat olursun. Evliysen hafta 7 gün, 4 günü eşinle dargınsın. Mesleğin tüm hayatını çalar senden, raporlarla boğuşurken yaşlanırsın. Hafta tatilinde bile rahat bırakmazlar özel iş gelir yine boynunu büker görevini yaparsın.

Ekmek parasıdır çünkü, canın burnunu da gelse sesini çıkarmazsın. 24 saatin 17 saatini çalışarak geçirdiğini, kendinden ve özel yaşamından ödünler verdiğini kimse görmezde, herhangi bir meslek gurubundakilerden biraz daha fazla kazanmana içerlenirler. Velhasıl, zordur GDU olmak… Bekarsan evlenecek eş adayı bulmaya fırsatın, evliysen eşine ve çocuklarına ayıracak zamanın olmaz.

 

Birgül HANE

Bu sadece bir kısa anekdottur
Bundan daha iyi, kısa ve öz olarak anlatılamaz

Puanlama

  • 8
  • 7
  • 4
  • 9
  • 6
  • 6.8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia