Hırslı değil azimli olun, hedefinize odaklanın!

İstanbul Gayrimenkul Değerleme şirketinin yönetici ortaklarından Celal Erdoğdu Kadir Has üniversitesinde Kariyer günleri eğitimleri kapsamında değerleme sektörü iş imkanları ve yapılması gerekenleri anlatıyor. Ayrıca sorulan soruları cevaplayan Celal Erdoğdu önemli olan ince ayrıntılara değiniyor.

Konuşmada merak edilen sektör gayrimenkul değerleme sektörü ile ilgili kariyer basamakları, hedefler ve ileriye dönük durumlar anlatılıyor.

Celal Erdoğdu günümüz tarihinde 123 BDDK, 131 SPK lisanslı firma mevcut olup, 1715 adet lisans sahibi değerleme uzmanının yer aldığını belirterek bu sayılarla İş görüşmelerinden başlamak üzere, kademe kademe sektörde var olabilecek mevkiler hakkında bilgileri adaylara aktarıyor.

Kariyer anlamında sektör içerisinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine değiniliyor. Bunlardan bir kısmı aşağıdaki gibidir.

  1. Samimi olun,
  2. Dürüst olun,
  3. Maaş beklentinizi mutlaka işin başında söyleyin,
  4. Çalışmak istediğiniz alanı mutlaka sizi mutlu edebilecek şekilde seçin,
  5. Cv nize yazabileceğiniz 4-5 aylık süreçler işe alım süreçlerinde olumsuz bir faktör olup en az 1 yılı aşkın süreli bir kariyeriniz olmasına özen gösterin,
  6. Fedakarlık yapmanız çok önemli ve bu yüzden fedakar olun,
  7. Paylaşımcı olun ve soru sormaktan çekinmeyin,
  8. İş saatleri içerisinde kendinizi sadece saha konusunda geliştirebileceğinizi unutmayın, mutlaka iyi hazırlanmış kitap ve bilgilere ulaşın,
  9. Hırslı değil azimli olun,

Celal erdoğdu kariyer günleriO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia