Çözüm Ortakları Derneği Rafa Kalkıyor !!!

” Çözüm Ortakları ” dernek kurma işlemini rafa kaldırıyor!!!

mail kutusu

Yakın zamanda, 25 Kas 2015 günü çözüm ortaklarının hak ve sorunlarının savunulmasına dair harekete geçilen çözüm ortakları derneği çalışmaları şimdilerde rafa kaldırılıyor !!!

D.Taha Öztürk tarafından yapılan çalışmalar ve harcanan emek sonucunda bu sürecin de raflarda toz alınmayı bekleyen işlemlerden olacağı görülmüştür. Birlik varken derneğe ihtiyaç duyulması, eksiklerin ve sıkıntıların muhatap bulamamasını işaret etmekte ve bir problem var demektedir. Birlik varken derneğe ihtiyaç olmamalı. İhtiyaç doğurması başlı başına bir hatanın ürünüdür. Birliğin, bünyesinde bulunan firmaların içerisindeki lisanssız uzmanları da bu safhada sahiplenmesi gerekmektedir. 

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğinin aslında ilerleyen süreçlerde Firmalar, Çözüm ortakları gibi tüm sektör muhataplarını (Lisanslı olmak şartı ile) kapsayacağı bir sisteme gideceğinin farkındayız. Ancak sektörün bugünü de var, yarını da. Her çalışan birey, sektör içerisinde yer almaktadır. Şimdilerde basit uygulamalar şeklinde ise, ileride sistemli ve geniş kapsamlı bir şekilde kişilerin hakları korunmalı ve uzatılmamalıdır. 

Rafa alınan dernek kurulumuna dair tarafımıza gelen mail;

 ” Arkadaşlar merhaba, Daha önce sizi çözüm ortakları için kurulması planlanan ve hedeflenen bir dernek ile ilgili olarak rahatsız etmiştim. Bu süre içerisinde yaklaşık 350-400 kişiye ulaşarak ne yapabileceğimizi, isteklerimizi, nasıl çalışmamız gerektiği konusu ve kurulması hedeflenen derneğin nasıl işleyeceği ile alakalı olarak sanal ortamda çeşitli yazışmalar yaptım ve fikirler yürüttük. Sektörde yer alan çözüm ortağı olarak faaliyet gösteren arkadaşların bir çoğunun hatta ulaşabildiğim 350-400 kişiden yalnızca 30-35 tanesinin söz konusu işleyişler ve çözüm ortaklarının haklarının yok sayılması durumuna karşı çıktığı büyük çoğunluğun ise böyle bir oluşuma izin verilmeyeceği, derneğin çalışmalarını yürütemeyeceği, ihtiyaç ve gerek olmadığı, küçük illerde bile aynı bölgede çalışan çözüm ortaklarının dahi birbirlerinin iş aldığı değerleme firmalarına CV göndermekte olduğu gibi birçok olumsuz geri dönüş aldım.

Sonuç olarak bulunduğumuz sektörde işleyişten ve çözüm ortaklarının haklarının yok sayılmasından rahatsız olan bir avuç kadar kişiyiz ve böyle bir dernek kurulması durumunda yeterli desteği göremeyeceği kanaatindeyim. Mail listesinde yer alan arkadaşlar var olan işleyişten rahatsız olan ve olması muhtemel derneğe destek olma ihtimalleri ve istekleri olan arkadaşlardır. Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. ”

Söz konusu kurulması beklenen dernek, lisanslı uzmanların lisanslarının iptali ve askısına kadar gidebileceği, birliğe ve kurallarına karşı gelme gibi durumlar doğurabileceği gibi problemlerden dolayı tercih dışında kalmıştır.

Bilgilerinize…

Puanlama

  • 7
  • 8
  • 6
  • 5
  • 9
  • 7

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia