Dar Kapsamlı Kara Kara Düşündürüyor.

Spk Bülten ve Yayınları

Sınavına girecekler şu andan sınav tarihine kadar kara kara düşünüp ne yapacağız nasıl gireceğiz diye yas tutmaktadırlar.

Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu bu sınavı yapan yetkili kuruluş, ders hakkında yalnızca bir 32 sayfadan oluşan ” DERS NOTU ” yayımlamıştır.
Sektörün yasal anlamda takibi ve yetkilisi olan birlik Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ise bu konuda ” EĞİTİM ” bile verememektedir. Nitekim vermemiştir de. Değerleme Uzmanları Derneği de aynı şekilde bu ders hakkında eğitim verememiştir.

Acı ama gerçek denilen bir olay. Türkiye genelini ilgilendiren ve ekonominin bir parçası olan sektöre eğitim verecek kuruluş yok, dersi müfredata koyanlar ise bu konuda sağlam bir çalışma yapmadan alelacele sistemi değiştirmiştir. Karşımıza dar kapsamlı denilen aslında adını da bize yaşatan bir ders çıkartmıştır. Dar alanda paslaşıyoruz. Sınava tam anlamıyla kendimizi eğitilmiş hissedemeden, evet ben bu derste tam anlamıyla çalıştım diyemeden giriyoruz. Teşekkür ediyoruz.

Tdub - Spk ve Spl Eğitimi

Bir alanda SPL nin 32 sayfalık çalışma notlarında
Dar Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Meslek Kuraları olarak geçerken
Dar Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Meslek Kuraları
Bir alanda SPK nın resmi tebliğinde ise
Dar kapsamlı sermaye piyasası mevzuatı ve etik kurallar olarak geçmektedir.

Dar Kapsamlı Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Mesleki Etik  Kuraları

Bu belirsizlikler içerisinde Gayrimenkul değerleme lisansı için sınava girecekler SPL, Tdub ve Dud, Lidebir gibi kuruluşlara sitem etmektedirler.
32 sayfalık ve ara ara hataları düzeltilip güncellenen, bu güncellemelerin sınava girecekler tarafından gözden kaçırıldığı bir yaklaşım ile sadece bir ders notundan sınava gireceklerin aklına karambole giriyoruz, ya tutarsa diye giriyoruz geliyor.
Nasrettin hoca da ya tutarsa demişti.
O kadar kötü ki bunu gören dershane ve eğitim kurumları yalnızca Dar Kapsamlı konusuna kurs açmışlar. Biz daha fazlasını anlatmıyoruz…
Geçmiş olsun şimdiden. Bir çok kişi Lisanslama sınavı içerisinde piyango oynayacak gibi geliyor…

Spl Sınav Alt Konu Başlıkları

Dar Kapsamlı Ders Notu

Değerleme Sınavı Ders Notları Tebliğ

Sınav Hazırlık Rehberleri için Tüm Ders Notları

Kitap ve Diğer Eğitimler İçin Aşağıdaki Linkleri tıklayınız…

Akademi Egitim : TIKLAYINIZ

Aktif Akademi Eğitim : TIKLAYINIZ

Yeni bir Kariyer : TIKLAYINIZ 

FinansED : TIKLAYINIZ O bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia