DTS her geçen gün yenileniyor !!!

DTS her geçen gün yenileniyor !!!

DTS - Değerleme Takip Sistemi

Değerleme Takip Sistemi, bilinen adıyla DTS, Değerleme sektörü odağında yaptığı değişiklikleri sisteme katmaya devam ediyor. Görünen o ki bir süredir üzerinde çalıştıkları yeni modülleri ve değerleme uzmanlarının işlerini kolaylaştıran pratik çözümleri de hayata geçirilmiş.

Bu yenilikleri kısaca açıklayayım:

1. Takbis pdf belgesi okuma;

Tek tıkla TAKBİS formlarını sisteme aktarmaya yarayan bir araç. Sistemde, yeni iş girişi veya tapu ekranından takbis formu pdf formatı halinde seçiliyor, TAKBİS formlarında yer alan tüm bilgileri, harç ve saat bilgisi de dahil olmak üzere okuyup ve sisteme otomatik aktarıyor. Sisteme manuel olarak veri girerken oluşacak olası hataları ortadan kaldıracak gibi…

2. Alan hesabı modülü;

Bu modül ile Alan ve Mesafe Ölçümlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Modül, Mimari proje fotoğrafları üzerinden alan ve mesafe ölçümü yapılmasını sağlıyor. Belediye, Tapu ve Yer Görme ekranlarındaki ek dosyalara sağ tıklayarak, ilgili alana ulaşıldıktan sonra uzunluğu bilinen bir referans ölçüsü tanımlanarak ölçek bulunuyor ve hesaplama yapılıyor. Proje dosyalarında el ile yaptığınız hesap ve ölçüm işlemlerini teyit etmenize yarıyor. Özellikle üçgen şekilli yerlerde oluşabilecek hataları ortadan kaldırabiliyor. Ancak mutlaka dik çekim gerçekleştirilmelidir. %99 sonuç için taralı dijital veriler kullanılabilir. Ancak fotoğraflanan projelerde her zaman bu sonuç %5 hata payı doğurabilmektedir.

3. Rapor Sihirbazı (Çözüm ortağı dilinde Pratik Altlık)

Yalnızca bir tık ile rapor şablonu elde etmeye yaratan çok pratik bir araç. Sahadan değerleme esnasında toplanan verileri kullanarak hazır şablonlar sayesinde rapor cümlelerini otomatik üretiyor. Yani, siz ekspertiz sırasında mobil cihaza girdiğiniz veriler ile masa başına oturduğunuzda yalnızca raporu yazdır butonuna tıklıyorsunuz. Üstelik, her banka için hazırlanmış rapor şablonları kullanılarak seçilen iş için rapor üretilebileceği gibi amaca özel şablonlar da kolaylıkla oluşturulabiliyor. Yazım hatası, eksik bilgi veya rapor yazarken hepimizin şikayet ettiği zaman kaybına karşı akıllı bir çözüm.

4. Veri Aktarım Sihirbazı

Henüz uygulamalı denemedik. Anlatılanlara göre bütün sistemleri tek bir sistem üzerinden yönetmeye yarıyor.  Her sistem için üretilmiş şablonlar ile veri aktarılacak site ziyaret edildiğinde ilgili formlar otomatik dolduruyor. Çalışılan banka sistemine göre var olduğundan henüz denemedik. Fırsatımız olmadı. Uygulamalı denemek isteyenlerin mutlaka deneme hesabı için başvuru yapmasında fayda var.

Veri Aktarım Sihirbazının güncel tanıtımı için TIKLAYINIZ

5. İş Atama Yardımcısı

Bir değerleme işi geldiğinde bu işi en iyi kim yapar sorusuna cevap veren bir araç. İşi kime atayacağı konusunda bazı değerleme firmaları zor durumda kalabiliyor. İşi yapacak en uygun uzmanın kim olduğunu, iş takvimine, en son konumuna, çalıştığı bölgelere ve aynı bölgede yer alan önceki işlerine bakarak karar veren bir sistem. Gelen işin kime atanması gerektiğini bilmek uzmanlık gerektirir ve ne yazık ki bu süreçte operasyon yöneticisine gerek olur. DTS bu sisteme yeni bir bakış açısı ile geliyor. Yeni iş oluştururken veya mevcut işi tekrar atarken anı zamanda atama listelerini süzüyor, bölgede daha önceden yapılmış işleri analiz ediyor ve en uygun uzmana yönlendiriyor.

6. Yer Görme Araçları

Yer görmeye gitmek değerleme uzmanları için işin en zor yanı, hele ki kış havalarında. Taşınmazı değerlemede yer görmeyi kolaylaştırmak için her şey bu modülde.

Sistem yol tarifi veriyor, çevredeki kamusal alanlar, il/ilçe/mahalle merkezlerine mesafe gibi alanları otomatik dolduruyor ve çoktan seçmeli veri toplama formları ile tüm bilgilerin eksiksiz toplanmasını sağlıyor. Değerleme cinsine göre değişen yer görme formalarında yer alan araçlar ve çoktan seçmeli alanlar ile veri toplanıyor ve ardından yer görme formları seçilen değerleme cinsine göre şekilleniyor. Tüm yer görme araçları tek bir ekrandan kolaylıkla yönetiliyor. Yer görme işlemini mobil cihazınızı da kullanarak doğrudan sahadan gerçekleştirebilir, fotoğraf ve belgeleri yükleyebilirsiniz.

7. Otomatik Parsel Sorgusu

Tüm parsel bilgisi ekranınızda olsun istersiniz eminim. DTS girilen işin parsel sorgusunu yapıyor ve parsel bilgisini, konumu ve geometrisi ile birlikte iş ile ilişkilendiriyor.

Otomatik parsel sorgusu özelliği ise şu şekilde çalışıyor: TAKBİS belgesi okutularak veya ada parsel bilgileri girilerek iş oluşturuluyor ve parsel bilgisi otomatik olarak sorgulanıyor. Yer görme formları da seçilen değerleme cinsine göre şekilleniyor. Üstelik, yer görme işlemini mobil cihazınızı da kullanarak doğrudan sahadan gerçekleştirebilir, fotoğraf ve belgeleri yükleyebilirsiniz.

8. Akıllı Harita Araçları

Taşınmazın tüm detaylarını sokak görünümünde görmeyi sağlıyor. Taşınmazı sadece haritada konumlandırmakla kalmayıp sokak görünümü seviyesinde incelemeyi sağlayan bir araçlar bütünüdür. Harita üzerinde herhangi bir işin işaretçisine tıklamanız ve sokak görünümünü seçmeniz yeterlidir. Taşınmazı ve yakın çevresini inceleyin, bölge hakkında fikir sahibi olun. Doğrudan harita üzerinden sokak görünümüne ulaşın. Harita programları veya diğer eklentiler ile zaman harcamayın.

Bütün bu özelliklerin DTS yazılım platformunda olması da ayrı bir kolaylık. Sistem, baştan sona tek elden süreci yönetmeyi sağlıyor.

Değerleme Takip Sistemi adından Değerleme sektöründe şimdiden iyi yol kat etmiş gibi. Sistemi herkesin denemesi için giriş ve kayıt ücreti yok. Denemek tamamen ücretsiz. Mutlaka bir deneme hesabı oluşturup bir kaç dakikanızı ayırın.

SİSTEMİ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN

Ayrıca !

DTS yeni sürümü DTS-V 1.6 yayınlanmıştır.

Yeni sürüm ile birlikte:

– Sms desteği (ücretsiz, ek kayıt veya sürece gerek yok)
– Mahalle sınırları
– Geliştirilmiş değerleme ve masraf/muhasebe ekranı
– Yenilenen rapor ekranı
– Yeni cümle şablonları
– Raptor word, pdf olarak indirme imkanı
– Rapor ve fotoğrafı yan yana görme
– Görüntüleyicide fotoğrafı döndürme imkanı
– Tek ekrandan kontrol-onay

Gayrimenkul Değerleme Arşiv ve Operasyon Takip Sistemi

Uyarı! Sistem %100 iş akışı şeklinde denenmemiştir. Tanıtım metni Sistem içerisinden özellikler çerçevesinde hazırlanmıştır. DTS sistemi dahilinde birebir denenmesi gerekmektedir. Tanıtım özellikleri metin sonrasında değiştirilebilir, kapatılabilir yada farklı eklemeler ile güncellenebilir. Tüm hakları firma tarafından saklı tutulmaktadır.

Puanlama

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia