Çözüm ortakları harekete geçmek istiyor !!!

” Çözüm Ortakları ” dernek kurmak için harekete geçiyor.

mail kutusu
Ortalama 20-25 kişinin geri dönüş yaptığı ve destek vermeye hazır olduğu beyan edilmiş ve yakın zamanda Taha Öztürk öncülüğünde harekete geçileceği öğrenilmiştir.
Konu ile ilgili tarafımıza bir mail geldi ve bu mail çok güzel bir niyetle geldi. Öncelikle sizlere mailin metnini verelim; 

Değerli meslektaşım merhaba, mail adresinizi TDUB resmi sitesi üzerinden aldım ve sizinle irtibat kurmaktayım;

Öncelikle kendimi tanıtayım, ismim Taha Öztürk, yaklaşık 6 yıldır Gayrimenkul Değerleme Sektörü içerisinde yer almaktayım ve son 3 yıldır da Ankara ilinde çeşitli firmalara çözüm ortaklığı şekli ile hizmet vermekteyim. Eskiden beri süre gelen çözüm ortaklığının sıkıntıları gün geçtikçe artmakta ve baş edilemez bir hal almaktadır. Bizim amacımız; sektörde şahsım ve sizin gibi çözüm ortaklığı şekli ile bankalara ve değerleme şirketlerine hizmet vermekte olanların tek bir çatı altında toplanmasını sağlamak, haklarımızı ve hak ettiklerimizi yasal yolları kullanarak almaya çalışmak ve bizlere yasal bir statü kazandırmaktır.

İlgili mercilerin neredeyse tamamında sektörde büyük bir çoğunlukta olan Çözüm Ortaklarının hakları ve hak ettikleri her zaman göz ardı edilmektedir. Eğer birlik olur ve tek bir çatı altında toplanabilirsek sesimizi hem kazanmış olduğumuz yasal statü hem de çoğunluk olarak daha çok duyurabileceğimizin düşüncesindeyim.

Amacımız çözüm ortaklığı derneği/birliği v.b bir isim altında bir dernek kurmak, gerekirse meslek olarak tam anlamıyla tanınmayan bu sektöre bir oda kazandırmak ve en önemlisi “Dediğim dedik” uygulamasını dayatan bankalara ve kamu kurum-kuruluşlarına sesimizi yüksek sesle duyurmaya çalışmaktır. Öncelikle bir ve beraber olmamız gerektiğini düşünmekteyim.

Sizin de bizimle birlikte hareket etmeniz gücümüze güç katacaktır. İnanmamız ve kesin-sağlam adımlar atmamız gerekmektedir.

İlgilenmeniz veya olumlu-olumsuz düşünceniz olması durumunda maile dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

D.Taha Öztürk


Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nden şikayetçi olan çözüm ortağı uzmanlar, sahipsiz olduklarını belirtiyorlar. Dik duruşlarını sergileyebilecekleri bir kurum altında toplanmak istiyorlar. Uzmanlar yavaş yavaş geri bildirim alıp mail yolu ile ulaştıkları uzmanlar tarafından, aldıkları destek ile yakın zamanda bu kuruluşa doğru harekete geçecekler.
Gayrimenkul değerleme sektörü gelişim aşamasında ve yeniliğe açık bir sektör olması sebebi ile henüz sistemini tam anlamı ile oturtmuş bir sektör değildir. Bu sebeple uzmanlar, kendilerini resmi olarak bağlı hissedecekleri ve yarın bir gün bir kuruma gittiklerinde nereden geliyorsunuz denildiğinde kaile alınmak zorunda bırakılacak bir noktaya taşımak istiyorlar.
D.Taha Öztürk’ bu konuda ilk adımı atıp çözüm ortaklarına ulaşmak için kişilere attığı mail sayesinde ön aşamayı tamamlamış vaziyettedir. Yakın tarihte bir çözüm ortağı derneğinin kurulumunda birlikte olmak istiyorsanız ” dtahaozturk@gmail.com ” adresine mail atabilirsiniz. Taha Öztürk’e destek olup deerneğin kurulumunu hızlandırabilirsiniz.
En yüceye ulaşmak istiyorsan, en aşağıdan başlamalısın.

Publilius Cyrus

Puanlama

  • 4
  • 10
  • 9
  • 8
  • 6
  • 7.4

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia