Değerleme uzmanları yeni şehir rehberinden memnun değil

Gelen Gideni Aratıyor / İstanbul Şehir Rehberini geri istiyoruz 

İstanbul Şehirrehberi

Konumuz şu; İstanbul bölgesinde değerleme işi yapan Gayrimenkul değerleme uzmanları, özellikle harita vb uygulamaları aktif ve büyük bir yoğunlukta kullanmaktadırlar. Adres bulmak, kroki oluşturmak, çevreyi incelemek, bina tespit etmek, numaraları görmek vb. tespitleri gerçekleştirmek gibi.

Özellikle İlçe / Mahalle / Sokak ve hatta kapı numarasına kadar direkt olarak adres bulma noktasında İstanbul Şehirrehberi en kullanışlı sistem olarak yıllardır kullanılmaktaydı. Ancak son 1 aydır zorunlu olarak kullanıma dahil edilen yeni Şehirrehberi kullanım dışına alınmıştır. Yeni Şehirrehberini tercih etmeyen uzmanlar Google-Maps gibi uygulamaları kullanmaktadırlar.

İski Havza sorgulama sistemi de İSKİ tarafından kapatıldı ve İBB den kontrol edilirken bu seferde İBB tarafından kapatıldı…

Yeni Şehirrehberi

Kullanılabilecek diğer sistemlerin başında Google-Maps, Yandex, Netkayıt harita gibi sistemler gelmektedir.

Görünen o ki Değerleme uzmanları dahil olmak üzere genel kullanımda yeni şehirrehberi geri planda kalmaktadır. Adres bulma konusunda çok zayıf olduğunu görüyoruz. Harita üzerinde binaların işaretli olması, geçmiş yılları görebilmek ve harita görünümünün net olması dışında hiç bir albenisi bulunmamaktadır.

Temennimiz Eski Şehirrehberinin geri getirilmesi yönünde…

Puanlama

  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 10
  • 8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia