Eczacıbaşı Lotus Değerlemenin Raporunu kıstas aldı

Eczacıbaşı İlaç, İstanbul-Silivri’de Değerleme Raporu sonucunda çıkan bedele göre yatırım amaçlı arsa satın aldı.

Eczacıbaşı

Eczacıbaşı İlaç, İstanbul Silivri’de Cennet Koyu Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sahibi olduğu 265.930 m2’lik araziyi 16 milyon 425 bin TL+ KDV bedelle satın aldı.

KAP’ a yapılan açıklama şöyle: ”Bugün toplanan Yönetim Kurulumuz; Cennet Koyu Turizm İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin İstanbul ili, Silivri ilçesi, Kurfallı Köyü, Uğur Bıçaker Caddesi’nde bulunan toplam alanı 265.930 m2 olan 21 adet tarlada sahip olduğu payların tamamını, yatırım amacıyla, LOTUS Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yapılan değerleme çalışmasında belirlenen değeri esas alarak, 16.425.000 TL + KDV bedel ile satın alınmasına ve satın alma bedelinin tamamının nakden ödenmesine mevcudun oy birliği ile karar vermiştir.”

Haberin önemli kısmı ise sektörün köklü değerleme şirketlerinden LOTUS Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ‘ tarafından düzenlenen değerleme raporuna Ekonominin devlerinden Eczacıbaşı’nın itimat göstermesi ve firma tarafından verilen bedel ile satın almanın gerçekleştirilmesidir.

KAP’ta yapılan bu açıklama önemli bir adımdır. Gayrimenkul Değerleme şirketlerinin ve bir gayrimenkule bağlı ilgili tespitlerin önemini ise bir parça olsun göz önüne çıkartmaya kolaylık sağlamıştır. Bu alımda kıstas alınan değerleme raporu ve sonucu büyük devlerin mesleğe duyduğu saygıyı gözler önüne sermektedir.

Puanlama

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    Puan



O bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia