İstanbul’da en iyi ofis kiralama işlemi olarak nereler tercih edilmeli?

JLL’in verilerine göre A sınıfı ofis stoku 2013 yıl sonu ile kıyaslandığında, 680 bin metrekarelik bir artış gösterdi.

jll Türkiye

İnşaatı devam eden projeler de tamamlandıktan sonra toplam A sınıfı ofis arzının 2017 yıl sonunda 6.5 milyon metrekare olması tahmin ediliyor. A sınıfı ofislere talep arttığı halde kiralar metrekare başına 35 Euro seviyesinde seyretmeye devam ediyor.

Ofis kiralamalarındaki alışkanlıklara bakıldığında ise yatay ve açık ofislerin rağbet gördüğü gözlemleniyor. Ofis kiralamak için yeni trend, lokasyonda metro bulunması. Metro projelerinin geliştiği bölgelerde yatırım artıyor ve kazandırma olasılığı da yükseliyor. Yatırımcılar da artık ofis projelerini metro olan ya da planlanan bölgelerde yapıyor.

İstanbul Avrupa yakasında Maslak, Levent, Seyrantepe-Kağıthane bölgeleri, Anadolu yakasında ise Kavacık, Ümraniye, Kozyatağı-İçerenköy ve Küçükyalı-Maltepe-Kartal hattı öne çıkıyor.

2016 yılında faaliyete geçecek Üsküdar-Sancaktepe metrosu de bölgedeki ofis kiralarına yansımaya başladı.

Celal Erdoğdu İstanbul Değerleme

İstanbul Gayrimenkul Değerleme Yönetici Ortağı Celal Erdoğdu ise, İstanbul’da ofis yatırımları açısından önümüzdeki dönemde en cazip olacak bölgelerin Atatürk Havaalanına yakın bölgeler, Kağıthane, Bayrampaşa, Göztepe, Maltepe, Kartal ve Pendik olacağını belirtti.

Kaynak : F5Haber

Puanlama

  • 3
  • 4
  • 9
  • 7
  • 6
  • 5.8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia