Eskişehir’de Binlerce Konutun Değer Tespitini Lal Gayrimenkul Değerleme Yapacak

Eskişehir de beklenen değerleme ihalesi tamamlandı

Eskişehir’de Binlerce Konutun Değer Tespitini Lal Gayrimenkul Değerleme Yapacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin“riskli alan” ilan ettiği 8 mahallede binlerce konutu kapsayan alanla ilgili “değer tespiti” ihalesini Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş kazandı.

Firma ile 11 Aralıkla sözleşme imzalanacak, Böylece uzun süredir beklenen kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanması bekleniyor. 420 günde tamamlanması öngörülen çalışma ile 8 mahalledeki binlerce konutun değer tespiti yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin riskli alan ilan ettiği, 8 ayrı mahalledeki yaklaşık 56 hektarlık alanla ilgili ilk adımı bir türlü atılamamıştı. Büyükşehir Belediyesinin yetkilendirdiği İstanbul Teknik Üniversitesinin bölgedeki bina ve konutların değer tespiti ve dönüşüm şeklini belirleme çalışması bir türlü başlatılamamış, İstanbul Teknik Üniversitesi, üç kere ihaleye çıkmış, ancak ihaleler yapılmadan iptal edilmişti.

420 GÖN SÜRESİ VAR
Son olarak dördüncü defa 10 Ekim’de yapılan  ihale en sonunda sonuçlandı. İhale için üç firma teklif verirken, 1 milyon 139 bin lira bedelle ihaleyi Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş. kazandı. İhale sonuç ilanında işin süresi 420 gün olarak belirtildi.

Lal Gayrimenkul Değerleme

BİNLERCE KONUTUN DEĞER TESPİTİ YAPILACAK
6 bin 837 kişinin konut sahibi olduğu, bin 348 parselin ve binlerce konutun yer aldığı dev alanla ilgili çalışma,“Eskişehir Riskli Alan Projesi kapsamında “hak sahipliği tespiti ve gayrimenkul değerlemeye esas verilerin ve kıymet takdir raporlarının hazırlanması, dönüşüm modeli ve hak sahipleri ile uzlaşma süreci çalışmalarının yapılmasını” kapsıyor.

Kaynak : 2EylülO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia