Ekpertiz erişim sistemi ” Exes ” yayında !!!

Exes Expertiz Erişim Sistemi Experler

Exes | Expertiz Erişim Sistemi Nedir?

Bulut bilişim teknolojisini kullanan, web tabanlı bir gayrimenkul değerleme bilgi yönetim sistemidir.

Exes | Expertiz Erişim Sistemi’ne ihtiyaç var mı?

Günümüzde lisanslı değerleme firmaları ile sözleşmeli Çözüm Ortağı olarak çalışan meslektaşlarımıza yönelik olarak çözüm sunan ekonomik bir yazılımsal ekspertiz yönetim sistemi bulunmamaktadır. Var olan alternatifler ya ihtiyaç duyulandan fazla veri girişi talep etmektedir. Ki bu durumda ekstra mesai demektir. Ya da talep edilen ücretler makul seviyelerin çok üzerindedir. Halihazırda hazırladığı ekspertiz rapor yönetimlerini bir adet Excel dosyası üzerinden takip eden meslektaşlarımızda bulunmaktadır fakat geçmiş dönemli ekspertizlere erişimde zorluk yaşanmakta ve hatta elde ki veriler sağlıklı bir şekilde karşılaştırılamamaktadır. Bu yüzden hazırlanan ekspertizlerin harita üzerinde görüntülenmesi hem karşılaştırılabilir hem de kolaylıkla erişim sağlanması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir.

Bir çok lisanslı değerleme firması (daha doğru değer tespiti için) hem çalışanlarına hem de sözleşmeli çözüm ortaklarına harita üzerinden geçmiş ekspertizlere yönelik kısıtlı arama imkanları sunmaktadır. Fakat bu imkânlar, o şirketle çalışıldığı sürece geçerli olduğundan sürdürülebilir bir çözüm değildir.
Bu noktada özellikle sözleşmeli çözüm ortağı olarak faaliyet gösteren meslektaşlarımızın hazırladıkları ve hazırlayacakları ekspertiz raporlarının yönetimi için basit, pratik ve özelliklede ekonomik bir yazılım çözümüne ihtiyaçları vardır.

Bireysel ekspertiz yönetiminde ki en önemli nokta, hazırlanan ekspertiz raporlarının geçmişe yönelik hukuken bağlayıcı olmalarıdır. Yani altına imza attığımız her bir değerleme raporunun bundan yıllar sonra bile olsa karşımıza gelmesi ve maddi manevi yaptırım uygulanması söz konusudur. Bu yüzden altına imza atılan her bir değerleme raporun saklanması lisanslı değerleme firmalarının olduğu kadar altına imza atan kişilerinde sorumluluğundadır. Bu durum yarın öbür gün lisanslı değerleme firmaları ile aranızda ki muhtemel anlaşmazlıklarında çözümünde rol oynayacağı unutulmamalı ve buna bağlı güvenlikli arşivlerin oluşturulması kaçınılmazdır.

Lisanslı değerleme firmalarında ya da bir çözüm ortağının yanında tam zaman olarak çalışan meslektaşlarımızın da kendilerine ait karşılaştırılabilir bir ekspertiz arşivi oluşturabilmeleri için basit, pratik ve en önemlisi ekonomik bir yazılım çözümüne ihtiyaçları olmalıdır.

Exes | Expertiz Erişim Sistemi’ni kimler kullanabilir?

Piyasa da yer alan diğer gayrimenkul değerleme yönetim sistemlerinden farklı olarak, kurumsal şirketlerden ziyade sözleşmeli olarak değerleme hizmeti veren çözüm ortakları ve değerleme şirketlerinde tam zamanlı olarak çalışan (Eksper, vb.) tekil kullanıcılara yöneliktir.

Not: Lisanslı değerleme firmaları ve 20 kişinin üzerinde çalışanı olan çözüm ortaklarının diğer alternatifleri değerlendirmesi tavsiye olunur. 

Exes | Expertiz Erişim Sistemi’nin amacı nedir?

Exes’in temel amacı Ekspertiz Bilgi Bankasını kurmaktır. Değerleme sektörü özelinde üretilecek verinin kısa sürede üretilebilmesi, saklanması ve karşılaştırılması temelinde yazılımsal çözümler sunmaktadır.

Exes | Expertiz Erişim Sistemi ile neler yapılabilir?

Değerleme sektöründe kariyer hedefleyen kişilere özel ekspertiz arşivi oluşturmak, karşılaştırmak ve harita üzerinden takip edebilmek, dönemlik performansa bağlı istatistiki grafiksel çıktılar alabilmek, mutabakat ve masraf listesi çıktısı alabilmek, nitelikli emsal eklemek ve harita üzerinden geçmişe yönelik takip edebilmek, bölgede faaliyet gösteren emlak komisyoncularını harita üzerinden lokal olarak eklemek ve takip edebilmek, resmi kurumların lokasyon bilgileri, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde yayınlanan örnek değerleme raporlarına ulaşım gibi temel fonksiyonlara sahiptir.

Exes banner

  Exes Diğerleri
Bulut Bilişim Altyapısı Var Var
Detaylı Bilgi Yönetimi Yok Var
Periyodik Yedekleme Var Var
Dönemlik Mutabakat Takibi Var Var
Dönemlik Ödeme Listesi Var Var
Eski Tarihli Expertiz Bilgilerine Erişim Var Var
Harita Üzerinden Expertiz Bilgilerini Karşılaştırma Var Var
Expertiz Havuzuna Erişim Var Yok
Hızlı Veri Girişi Var Yok
Detaylı Örnek Rapor Arşivi Var Yok
Mobil Cihaz Uyumu Var Var
Sınırsız Expertiz Kaydı Var Var/Ekstra Ücret
Kesintisiz Teknik Destek Var Var
Kişiye Özel Taşınabilir Expertiz Arşivi Var Yok

Exes | Expertiz Erişim Sisteminin diğer değerleme bilgi yönetim yazılımlarına göre avantajları nedir?

 1. Lisanslı değerleme firmaları tarafından kullanımı zorunlu tutulan diğer değerleme yazılımlarında veri girişi sırasında kaybedilen zaman, Exes’de minimumda tutulmuştur. Kullanıcının yalnızca gerçekten ihtiyaç duyacağı veriler arşivlenmektedir. Bu yüzden değerleme yönetim sistemi için ekstra bir personel çalıştırmak zorunda kalmaz, ekstra bir mesai harcamazsınız.
 2. Diğer değerleme yönetim yazılımlarında hizmet bedeli aylık 99-TL/Ay +KDV’den başlamakta iken, Exes sınırsız kullanım için hizmet bedeli aylık yalnızca 10-TL/Ay + KDV’dir.
 3. Lisanslı değerleme firmaları tarafından hazırlanmış, referans alınabilecek detaylara sahip, özel nitelikli taşınmaz raporlarına sinirsiz erişim imkanı.
 4. Exes üzerinde ürettiğiniz her veri, kişiye özel olarak arşivlenmektedir. Çalıştığınız firmadan ayrılmak ya da firmanızı değiştirmeniz neticesinde herhangi bir veri kaybı yaşamadan verilerinizi arşivlemeye devam edersiniz. Kariyeriniz boyunca expertiz arşivinize kendi hesabiniz üzerinden kesintisiz ulaşabilirsiniz.

Exes | Expertiz Erişim Sistemi, satış modeli nedir?

Her bir kullanıcı için hizmet bedeli aylık yalnızca 10-TL + KDV, yıllık üyelik ücreti ise 120-TL+KDV’dir.
Exes üyelik ücretleri 01.01.2017 tarihine kadar geçerlidir.

Minimum Aylık Ücret
(KDV Hariç)
Exes 1. Firma 2. Firma 3. Firma
10-TL/Ay (Sınırsız) Hizmet Yok 150-TL/Ay (5Gb) 99-TL/Ay (1Gb)

Exes | Expertiz Erişim Sistemi için ilk ücreti ne zaman ödemeliyim?

Exes, üyelik ücreti beta süreci tamamlanıncaya kadar ücretsizdir.
Exes – Beta süreci devam etmekte olup yazılımsal ve kullanıcı deneyimine yönelik geliştirmelerimiz hızlı bir şekilde sürmektedir. Beta sürecimizde kullanıcılarımızdan sağlanacak geri dönüşler dikkatle ele alınacaktır.
Not: Beta sürecine katılan üyelerimiz ücretli üyeliğe geçiş konusunda ayrıca bilgilendirilecektir.

Exes | Expertiz Erişim Sistemi nasıl kullanılır?

Exes’i kullanabilmek için öncelikle Experler.com’a üye olmalısınız. Eğer hala üye olmadıysanız buraya tıklayarak ücretsiz üyelik fırsatından yararlanabilirsiniz.

Üyelik kaydı için detaylı açıklamayı okumak için lütfen tıklayın.

Experler.com’a üye girişi yaptıktan sonra anasayfada yer alan Exes butonuna tıklayarak Exes – Expertiz Erişim Sistemi’ne giriş yapabilirsiniz.

Exes

 • Exes – Anasayfa

Exes – Anasayfa üzerinde, son 30 güne ait ekspertiz grafiğinize, toplam ekspertiz sayısı, toplam emsal sayısı, toplam emlakçı sayısı ve Exes Notları’na ulaşabilirsiniz.

 • Exes – Yeni Ekspertiz

Yeni Ekspertiz sekmesinden yeni bir ekspertiz girişi yapabilirsiniz.

Yeni Ekspertiz sayfasında, toplamda 28 adet farklı veri girişi yapılabilmekte olup zorunlu olarak doldurulması gereken veri sayısı ise sadece 13 adettir. Zorunlu veri girişinin nedeni geçmişe dönük ekspertiz karşılaştırılmalarında ve mutabakat listesi için kullanılacak minimum veri setini oluşturmaktır.

* Önemli Not: Yeni ekspertiz girişi yapmadan önce mutlaka Firma Yönetimi sekmesinden ekspertizin hangi firma adına yapıldığını belirlemek için firma tanımlaması yapılmalıdır. (Bkz. Exes – Firma Yönetimi.)

 • Exes – Ekspertiz Listesi

Yeni Ekspertiz sekmesinden girilen ekspertiz verilerinin toplu olarak listelendiği bölüm.

Ekspertiz Listesi bölümünden geçmişe yönelik düzenleme işlemleri yapılabilmekte olup mevcut ekspertiz arşivinizi Exes’e yüklemek için gerekli yönergeler bulunmaktadır.

* Önemli Not: Ekspertiz arşivinizi Exes’e yüklemeden önce Excel Şablonu’nu bilgisayarınıza indirerek sekme boşluklarını doldurmanız ardından da doldurmuş olduğunuz Excel dökümanını Exes’e geri yüklemeniz gerekmektedir.

 • Exes – Arama

Arama sekmesinde, yeni ekspertiz bölümünden girişi yapılan tüm ekspertizlere uydu haritası üzerinden erişim sağlanır.

Geçmiş dönemli verilerin güncel verilerle karşılaştırmasının yapılabildiği harita uygulaması üzerinde ki ikonlara tıklayarak ekspertiz detaylarınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca taşınmaz niteliği ve ekspertiz yılına bağlı olarak filtreleme yapabilirsiniz.

 • Exes – Emsal Ekleme

Emsal Ekle sekmesinden, çalışma bölgenizde karşılaştığınız özel nitelikli sayılan, ulaşması her zaman kolay olmayan emsal bilgilerinin paylaşması amaçlanmıştır.

* Bu bölümde üretilen verilerin ortak bir havuzda toplandığı ve tüm Exes kullanıcıları ile isimsiz olarak paylaşıldığı unutulmamalıdır.

 •  Exes – Emlakçı Ekleme

Emlakçı Ekle sekmesinden, çalışma bölgenizde karşılaştığınız, bölgesine hakim, bilgili ve eksper dostu olan emlakçıların iletişim bilgilerinin paylaşılması amaçlanmıştır.

* Bu bölümde üretilen verilerin ortak bir havuzda toplandığı ve tüm Exes kullanıcıları ile isimsiz olarak paylaşıldığı unutulmamalıdır.

 • Exes – Bilgi Bankası

Farklı Exes kullanıcıları tarafından oluşturulan ve havuzda toplanan Emsal ve Emlakçı bilgilerine bu bölümden ulaşılabilir.

* Bu bölümde yer alan verilerin diğer Exes kullanıcıları tarafından üretildiği ve isimsiz olarak paylaşıldığı unutulmamalıdır.

 • Exes – Mutabakat Listesi

Mutabakat bölümünde, muhasebesel tüm kayıtlarını görüntüleyebilir, belirli bir döneme ait ve belli bir firmaya hazırladığınız işler için mutabakat çıktıları alabilir, daha sonra düzenlemek üzere Excel ortamına aktarabilirsiniz.

Dönemlik performansınızı üst bölümde ki grafiklerden takip ederek motivasyonunuzu üst seviyede tutabilirsiniz.

 • Exes – Ekspertiz Ücreti Hesapla

Ekspertiz ücreti hesaplama bölümünden hazırladığınız raporlar için kolayca ücret hesaplaması yapabilirsiniz. Siz yalnızca nitelik ve kullanım alanı bölümünü doldururun, Exes size rapor ücretini söylesin.

 • Exes – Firma Yönetimi

Firma yönetimi bölümünde, sözleşmeli olarak çalıştığınız lisanslı değerleme firmaları ya da mütemadiyen rapor düzenlediğiniz müşterilerinizin tanımlamasını yapabilirsiniz.

Tek bir firma için rapor üreten ya da tam zamanlı olarak çalışan Exes kullanıcıları bu bölümden yalnızca çalıştıkları firma için tanımlama yapmaları yeterlidir.

 • Exes – Üyelik

Üyelik bölümünde, Exes – Ekspertiz Erişim Sistemi’ni kullanımınıza yönelik bilgilere erişebilir, kullanım sürenizi öğrenebilirsiniz.

 • Exes – Örnek Rapor

Örnek rapor bölümünde, KAP tarafından yayınlanan değerleme raporlarının tamamına erişebilir, arama yapabilirsiniz.

 • Exes – Bankalar ve Firmalar

Bankalar ve firmalar bölümünde, hangi lisanlı değerleme firmasının hangi banka ile çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Dönemlik iş potansiyelinin az olduğunu düşünen meslektaşlarımız bu listeden faydalanarak rapor hazırlamadıkları bankalar için hangi lisanslı değerleme firmasına başvurması gerektiğine karar verebilirler.

 • Exes – Resmi Kurumlar

Resmi kurumlar bölümünde, Exes kullanıcıları tarafından hazırlanan ve ekspertiz sürecinde mutlaka ziyaret edilen resmi kurumlara ait lokasyon ve iletişim bilgilerine erişebilirsiniz.

 • Exes – SSS: Sıkça Sorulan Sorular

Exes kullanılanımı hakkında yol gösterici, kolaylık sağlayan açıklama ve yönlendirmelerin paylaşıldığı bölümdür. Beta sürecinde sizden gelen sorularla birlikte bu bölümde ki soru ve cevaplar genişleyecektir.

Exes e ulaşmak için TIKLAYINIZ

Exes’le ilgili görüş belirtmek ya da sormak istediğiniz sorular hakkında iletişime bölümü için TIKLAYINIZ

EXPERLER.COM KAPATILMIŞ OLUP EXES SİSTEMİ DE BU İŞLEM DAHİLİNDE KAYBOLMUŞTUR. FİKİR OLMASI SEBEBİYLE YAZI BIRAKILMIŞ VE KALDIRILMAMIŞTIR. 

Puanlama

 • 10
 • 10
 • 10
 • 10
 • 10
 • 10

  PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia