”Fetöcü diye şikayet ederim seni” son nokta!

Değerleme uzmanına lanse edilmeyen bir bu kalmamıştı! 

Evet doğru duydunuz! Sonunda bunu da gördük!

Sektör içerisinde bulunan uzmanlardan edinilen bilgiye göre bir uzman arkadaşımıza geçtiğimiz günlerde kredi çekmek için bankaya başvuran ve bankaların göz bebekleri olan kredi müşterilerinden bir tanesi, kredisinin mutlaka çıkması odaklı düşünmeye başlayınca ne yapsam ne etsem derken aklına bu ahlaksız düşünce gelmiş demek ki uzmanı bu şekilde tehdit etmiş.

Düşünün ki mesleğinize ve kendinize olan saygınız dan dolayı işinizi hakkı ile yapmaya çalışıyorsunuz. Yanlış raylara sapmadan icra etmeye çalışıyorsunuz. Hiç bir baskı ve tacize aldırmadan bağımsızlığınızı korumaya çalışıyorsunuz! Zibidi müşterinin biri geliyor sizi tehdit ediyor. Ne yaparsınız?  

Bu bir hurafe de olabilir!

Evet bir hurafe de olabilir, kulaktan dolma, sarma saran, ağızdan ağza yayılan ve süreler içerisinde değişikliğe uğrayan bir durumda olabilir.
Ancak konu şu ki bunun olmayacağına ihtimal veren var mı? 
Günümüz zaman diliminde herkes artık aman beni de fetöcü diye ilan ederlerse kimseyi de gerçeğe inandıramam korkusunda! Çünkü alakası olmadığı halde şikayeti yemesi bile kafi olan bir durum halini almış vaziyette!

Bunu bilen ÇAKAL ve SİMSAR olan kredi lehtarı yada emlakçısı kullanmaz mı bu durumu!

Elbette olmama ihtimali yok!

Değerleme uzmanları yaptıkları işi hakkı ile icra ederken, sürekli taciz, tehdit ve hakarete uğrarlar. Aldırış etmez yollarına bildikleri güzergahtan devam ederler.

Bunların içinde; Seni bankaya şikayet ederim, Seni vururum, Seni görürsem öldürürüm, O kredi çıkacak, Karşıma çıkma gibi tehditler, Çoban bile senin yaptığını yapmaz gibi hakaretler, Zorla rüşvet vermeye çalışmalar gibi.

Şimdilerde yeni trend ise ‘ Seni Fetöcü diye şikayet ederim ”  Tacizde son nokta dedirtiyor!

Son dönemde gerekli gereksiz her önüne geleni ” Fetöcü ” diye şikayet etmeniz yeterli. Bu durumun Değerleme sektörüne sıçrayacağı ise aklımızın ucundan geçmezdi. Şu an bu yazıyı açmış okumuş olan herkes de zaten öyle düşünüyor.

Unutmayın sayın okurum! Değerleme sektöründeyseniz daha neler göreceksiniz! Ardı arkası yok bunun…

Kimin gözünde ne kadar değerimiz var bilmiyoruz. Ancak yaptığımız iş gereği çok önemli bir işi ve çok önemli bir güvenceyi sağladığımızı biliyoruz. Mutlaka bu uzmanların bir şekilde koruma altına alınması gerek! Daha öncelerde de belirttiğimiz gibi, halen uzmanını önem verip bu anlamda sigortaya tabi tutan bir şirket veya yönetici göremedik!

Sektör önemli bir varlığa hizmet ediyor ama bir hizmeti gerçekleştiren uzmanların bir kıymetinin olmadığı da açık açık ortada!

Puanlama

  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10
  • 10

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia