Gayrimenkul Değerleme – Hacı Kahraman

Gayrimenkul Değerleme Kitabı - Hacı Kahraman
Gayrimenkul değerleme sektörü ülkemizin gelişiminde önemli bir hizmet alanı olarak büyümektedir. Bu büyümenin daha hızlı ve daha nitelikli şekilde gerçekleşmesi ise bir ekip çalışmasına dayanmaktadır. Bu ekip çalışmasının en önemli ayağı saha eksperidir. Saha eksperi işi alır, yapar, raporlar ve kontrole gönderir.
Saha eksperinin işi alması ilk basamak olup, değerleme ön analizlerini yapacağı kısmı oluşturur. Kitapta da açıklandığı gibi işin yapılması için gereken gereçler, ön analizler ve randevulaşma sürecine girilir. Ve saha çalışmaları için hazırlıklar yapılır.
Saha eksperinin ekspertizi yapması ikinci aşama olup, randevulaşılan yere gidilmesi, gayrimenkulün görülmesi, kamu kurumları incelemelerinin yapılması, ilgili notların alınması, emsal araştırması gibi tüm teknik detaylar sahada oluşturulmaktadır. Bu aşama işin aslında bitirildiği aşama olup en doğru raporun yazılması, en doğru ve yeterli saha araştırılmasının yapılması ile mümkündür.
Raporun hazırlanması, tüm teknik detayların masaya yatırıldığı ve yorumlandığı ve en az hata ile raporlama yapılması gereken bir süreçtir. Bu sürecin temeli sahada yapılan doğru çalışmalar daha hızlı ve doğru şekilde yapılmasına bağlıdır. Raporlamanın kalitesi kontrollü rapor yazım ile sağlanır.
Sonuç olarak tüm kontroller yapıldıktan sonra rapor en iyi hali ile kontrolöre gönderilir.
Son olarak bu kitap, değerleme işinin çok detaylı olmasının yanında kilit aşamalarda maksimum performans sağlamak için hazırlanmaya çalışıldı. Umarım kitap, sevgili eksperlerin işlerini kolaylaştırır ve hatalarını minimize eder.
Gayrimenkul Değerleme Kitabı Tatınım - Hacı Kahraman
Yayın Evi: İkinci adam yayınları
Stok Kodu : 9786051285597
Boyut : 135-195
Sayfa Sayısı : 42
Basım Yeri : İstanbul
Basım Tarihi : 2014-06
Baskı : 1
Kapak Türü : Karton
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe
Temin etmek için bir takım alanlar;
Yayın evinden ; İkinciAdamYayınEvi – Twitter
N11 ; N11
Kitap Matik ; KitapMatik
Babil ; Babil
OkurYolu ; OkurYolu
Kitap&Kitap ; KitapKitap
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Hacı Kahraman Kitabı


O bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia