Gayrimenkul Değerleme Mesleki Sorumluluk Sigortası oluşturulmuştur!!!

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, 2016 yılını hareketli bir şekilde avuçlamış görünüyor.

Tdub logo

Yaklaşık olarak 45 gündür hiç olmadığı kadar hareketli günler geçirdiğini hissettiğimiz TDUB en önemli konulardan bir tanesine adım atıyor.

Bu çalışmalardan en önemlileri ilgili metne göre;

Mapfre Genel Sigorta A.Ş. nezdinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Gayrimenkul Değerleme Mesleki Sorumluluk Sigortası ürünü oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüştür.

Ancak bu adıma işçi sınıfından olup saha anlamında işe emek ve riskini veren Sözleşmeli/Lisanslı/Kadrolu uzmanların da dahil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yani Değerleme mesleği sadece teknik ve üst kademeden oluşmamaktadır. Umarız bu sigorta kapsamında Değerleme uzmanları vardır. Elbette Şirketler Hayat sigortası yada bireysel sigorta türlerinden birini yapabilir. Ama zorunlu halde olması meslek açısından önemlidir…

Bundan yaklaşık 1 sene kadar önce bir lisanslı bir değerleme uzmanının darp edildiğini ve halihazırda davasının sürdüğünü belirtmiştik.

Haber 1 için Tıklayınız 

Haber 2 için Tıklayınız

Sigorta haberi gününde yaşanan bir olay Tıklayınız

Haberlerde yer alan kişi Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğine üye bir saha personelidir. Tdub un bu konudan ne kadar haberi vardır. Ne derece yaptırım uygulanmıştır. Konu ile ilgili takip ettikleri husus nedir bilemiyoruz. Ancak acil olarak yapılan çalışmalara eklenmesinin gerektiğini düşünüyoruz.


Tdub un gün içerisinde yaptığı duyuru metni;

Mesleki Sorumluluk Sigortası konusunda Üyelerimizin sıklıkla dile getirdiği gerek sigorta şirketlerinin isteksizliği, teklif veren sigorta şirketlerinin sayıca az olması gerekse teminat tutarları, tazminat ve diğer uygulamalar konusunda sektörümüzün yaşadığı sorun ve sıkıntıların giderilmesine yönelik Birliğimizce çalışmalar yürütülmektedir.

Poliçelerin rapor bazında düzenlenmesine yönelik olarak T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Sigorta Şirketleri nezdinde girişimler devam etmektedir.

Tüm bu çalışmaların yanı sıra Sigorta Şirketleri nezdinde kısa vadede mevcut poliçelere alternatif üretme konusunda da girişimlerimiz sürmektedir. Bu kapsamda Mapfre Genel Sigorta A.Ş. nezdinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda Gayrimenkul Değerleme Mesleki Sorumluluk Sigortası ürünü oluşturulmuş ve piyasaya sürülmüştür.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği


Çoğu zaman olumsuz yönlerini gördüğümüz ve olumlu yolda ilerlemelerine yönelik sahanın sıkıntılı bilgileri üzerinden sitem ettiğimiz Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nden umarız ki daha güzel hareketleri yakalarız!

Rantsız, çıkarsız, karşılıksız, güzel günler için, sektöre emek harcayan herkese teşekkür ederiz…

İlgili duyuru; TDUB

Puanlama

  • 10
  • 9
  • 5
  • 3
  • 9
  • 7.2

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia