Gayrimenkul değerleme şirketi operasyon elemanları

Böyle bir konuyu kaleme almamızın sebebi şudur.

Çünkü çok şikayet var…

Gayrimenkul Değerleme Şirketi Operasyon birimi

Şirket operasyon elemanları kimdir. ?

Bankalara gayrimenkul değerleme hizmeti veren, firmaların iş trafiğini takip eden ve kontrollü bir şekilde dağıtımını yapmaya uğraşan kişilerdir. Bu kişiler bankalardan bir sistem ve zaman doğrultusunda gelen işleri bölgesel durum veya iş durumuna göre ilgili eksperlere yönlendirerek işin programa alınması ve tamamlanması aşamasına kadar takip eden kişidir.

Asıl sorun ise Operasyon elemanlarının Gayrimenkul Değerleme işi ile ilgili teknik anlamda hiç bir bağlantılarının olmamasıdır. Masa başı bir iş olduğundan yalnızca takip ve yönlendirme odaklıdır. Yönlendirme de elde bulunan işe göredir. Bölgenin, resmi kurumların veya farklı sorunların göz önüne alındığı firmalar ve operasyon birimleri azdır. Kimi firmalarda bu işlem daha geniş kapsamlı ve streslidir. Saha eksperlerinin operasyon görevlilerine karşı soğuk baktığı durumu ise teknik olarak işe karşı bir bilgi veya bağlantıları olmamasına karşın bankadan aldıkları direktifleri veya baskıları ekspere karşı emir kipinde yaptırmaya çalışmalarıdır.

Yaşanan olaylar üzerinden anlatalım;

Saha eksperi elinde mevcut olan işi yaparken ofis içerisinde geciken, sıkışan yada bankanın gün içerisinde bodoslama daldırarak gönderdiği işin belirli bir süre içinde yapılmasını emretmesi ile sıkış-pıkış şekilde alası ile başlar. Bu iş zorla yada sevimsiz bir şekilde alınırken elde bulunan işler düşünülmez illaki biri ya patlar yada son dakikalarda koştur koştur tamamlanır. Bu biri patlayınca o işi neden patlattın diye o işin yetkilisi açar sorar. O sorduktan sonra banka ona sorar. O iş gidene kadar stres yaşamaya herkes devam eder. Elde olan işin üstüne 1-2-3 veya büyüklükteki göz kamaştırıcılığına göre aldığınız işlere de bir gün yada saatlerce zaman dilimi önce yaptığınız programı 5 dakikada siler atar yenisini 1-2 dakikada yaparsınız. Yapmak zorundasınız. Birde bu işler atanırken telefonda operasyon görevlileri ile yapılan konuşmalarda cabası . Arar sizi fikir ister yardım edersiniz bilgi verirsiniz böyle yada şöyle istersen yapalım şeklinde diye, bana işimi mi öğretiyorsun ses tonu ile iş sana kapaklanır yada telefon kapanır. Bunu bir gün anlatmaya çalıştığında da anlamsız bir karşılık verilir. Eğer bana bir şey soruyor ve benden bir yönerge istiyorsan sözlerime saygı duyup dinleyip karar vermelisin.  Ha şayet dinlemeyeceksen pat işi ver çat telefonu kapat ben kendim nasıl yapacağıma karar veririm. Bir de aranır işi takibi yapılırken sürekli sıkıştırılır.

Bunları neden bu stresli dolu bir ağızla anlatıyoruz. O kadar şikayet duyunca bu şekilde yazmak istedik. Bazı arkadaşlardan şirketlerin operasyon elemanlarına nasıl bir yaklaşım sergilediğini merak ettiklerini duyuyoruz. Tehditkar mı yoksa ne kadar otorite o kadar yetki mi bilemiyoruz. İllaki bankalar ile eksper arasında operasyon biriminin de yaşadığı sıkıntılar olduğunu biliyoruz çok şeyin farkındayız. Ancak operasyon arkadaşların eğer eksperlerden bu iş böyle olamaz yapılamaz dediğinde bir dakikacık olsun saygı duyması ve dinlemesini tavsiye ediyoruz. Hiç olmadık zamanlarda hiç olmadık bölgelerde ekspere atanan iş hakkında yeri geldiğinde konuşurken işte ben sana bu yüzden o işi bana verme şöyle yap demiştim olmaması için ya cümleler doğru seçilmeli yada iş atamalarında durum detaylı anlatılmalı.

Gayrimenkul Değerleme Şirketi Operasyon sistemi

Bunları anlattık sakın anlaşılmasın operasyon görevlilerini sevmiyoruz. Hayır onları çok seviyoruz sadece eksperlere karşı tutumların değişmesini talep ediyoruz. Biliyoruz ki bankalara ve şirket yetkilileri arasında çok stres ve sıkıntıyı onlar çekiyor. Allah sabır versin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden. Yardımcı olmak istediğimiz noktalarda bizi anlamaktansa ego devreye giriyor. Aradan bu problemleri kaldıracak olursak o zaman saha eksperi ve operasyon arasında bir problem kalmayacak. Çok şirket biliyoruz, operasyon elemanlarının çok sabırlı olduğu ve çektikleri büyük sıkıntılara rağmen hala bir çok şeye katlandıkları. Özetle eksper zaten 24 saat uyumayan bir varlıktır onu sıkıştırmayın yeter. Takipçilerimizin talebi… :=)

İyi çalışmalar.O bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia