Gayrimenkulde fonlar öne çıkacak

Kısa bir süre önce Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) kuruluş izni alan 24 Gayrimenkul Portföy Yönetim (24 GPY) şirketi, Türkiye’deki ilk gayrimenkul yatırım fonlarından birisini kurmaya hazırlanıyor. “ Primo ” isimli orta vadeli alım-satım amaçlı ilk fon için SPK’ya başvuru yapıldı. 24 GPY, bu fonla birlikte arsa fonu ve kira fonu olmak üzere toplamda üç gayrimenkul yatırım fonunu yatırımcılara sunuyor olacak.

gayrimenkul yatırım fonları 24 gyp

Yüksek getirili yatırım şansı

24 GPY Genel Müdürü Erdem Güler, Türkiye’de ilk defa uygulanacak bu fon yapısıyla, yatırımcıların fon üzerinden arsa, konut, alışveriş merkezi, otel, hastane, lojistik merkezi gibi farklı segmentlerdeki gayrimenkullere yatırım yapma imkanı bulabileceğini belirtti.

Dünyada büyük ilgi gören Gayrimenkul Yatırım Fonları (GYF) Türkiye’de yatırımcılarla buluşmaya hazırlanıyor. GYF’ler, inşaat ve finans gibi iki önemli sektörün kazanımlarını yatırımcılara sunuyor olacak. Profesyoneller tarafından yönetilecek olan GYF’ler, yatırımcı birikimlerinin doğru alanlara yönlendirilmesini sağlayacak. Fon yatırımcıları bireysel olarak yapabilecekleri yatırımdan, çok daha büyük ve getirisi çok daha yüksek olan gayrimenkullere yatırım yapma şansını elde edecek.

Erdem Güler, başka bir önemli avantaj olarak ise gayrimenkul yatırım fonlarında alım, satım, kiralama, tahsilat, alacakların takibi, kiracıların tahliyesi, imar ve izin süreçlerinin takibi, vergi yükümlülüklerinin takibi gibi işlemlerin de portföy yöneticileri tarafından yürütüldüğüne dikkat çekti.

İlk Gayrimenkul Yatırım Fonlarının yetkilim şirketine ulaşmak için : www.24gpy.com adresini tıklayın…

Kaynak : Zingat.Com

Puanlama

  • 10
  • 5
  • 8
  • 7
  • 10
  • 8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia