Gaziosmanpaşa Değerleme Raporlarına Dikkat!!!

15/06/2015 tarihinden sonraki yaşanan olay itibari ile Gaziosmanpaşa Değerleme Raporlarına Dikkat!!!

Gaziosmanpaşa da yan yatan bina

13.06.2015 tarihinde İstanbul / Gaziosmanpaşa – Karadeniz Mahallesi sınırları içerisinde 1. derecede olmak üzere metro ağının geçmiş olduğu güzergahlar tespit edilerek (Karadeniz, Yenimahalle, Kazımkarabekir Mahalleleri) yaşanan olaylar ve ileride yaşanabilecek riskler değerleme raporlarında mutlaka belirtilmelidir.

Bu kanıya nereden vardık;

Fotoğrafta gördüğünüz bina Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi sınırlarından geçen metro hattının kazı çalışmaları sonucu yan yatmıştır. Mahalle sakinlerinin, bina oturanlarının defalarca itiraz etmesine ve uyarmasına karşın mühendislerin göz göre göre tehlikeyi umursamamaları sonucu meydana gelmiştir.

Haber detayına göre Metro hattının yaklaşık temel ve tünel arası uzaklığının 35m mesafede yapılması gerekirken 15m mesafeye kadar yakın yapıldığı belirtildi. Bu da demektir ki hat güzergahında yer alan parsellerin üzerinde bulunan yapılara ekspertize gidildiğinde raporun bir köşesine konu ile ilgili belirtimde bulunulması gerekmektedir.

Cümle -1

Söz konusu yapı Mahmutbey-Kabataş metro çalışma hattının Gaziosmanpaşa ayağında halihazırda çalışmaların devam ettiği bir nokta üzerinde yer almaktadır. 13.06.2015 tarihinde yaşanan olay neticesinde bölgenin ve hat üstünde yer alan yapıların risk taşıdığı ve ekspertiz yapılan taşınmazın bu risklerden etkilenip etkilenmeyeceği konusunda konunun uzmanları tarafından yapılacak tetkikler sonucu bir rapor elde edilmelidir.

Cümle -2

Bölgede 13.06.2015 tarihinde yaşanan olay neticesinde bir bina metro hattı çalışması sebebi ile yıkıma sebep olmuştur. Ekspertiz konusu ana yapı için konunun uzmanlarınca tetkik edilip, teknik rapor hazırlanmasında fayda vardır.

Cümle -3

Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu yapı 13.06.2015 tarihinde yaşanan ve haberlere konu olan olay neticesinde riskli bir bölgede yer almaktadır. Risk taşıyıp taşımadığı konusunda teknik rapora başvurulmalıdır.

Cümle -4

İlgili yapı bulunduğu nokta sebebi ile metro hattı çalışmasından etkilendiği düşünülmektedir. Bölgede metro hattının yarattığı kayma ve çökmelerden etkilenip etkilenmeyeceği konusunda konunun uzmanları tarafından düzenlenecek teknik rapora başvurulmasında fayda vardır.

– Yukarıda bulunan cümleler içerisinden bir tanesini yada kendiniz tarafından konuyu vurgulayacağını düşündüğünüz diğer cümleleri mutlaka değerleme raporunun ilgili bölümüne eklemelisiniz.

– Gaziosmanpaşa sınırlarında Karadeniz, Yenimahalle ve Kazımkarabekir mahallelerinde mutlaka bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Gaziosmanpaşa Metro Hattı

Puanlama

  • 8
  • 8
  • 8
  • 8
  • 8
  • 8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia