Harita üzerinden emlak aramanın önemi !!!

Sahibinden Com Emsal ilan Arama

Sahibinden.Com ‘un 2013 yılında başlattığı harita uygulaması, yakın zamanlarda Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketleri tarafından sunulan ve halihazırda yeterli sayıda firma ve banka tarafından kullanılan sistemlere entegre edildiği görülmektedir.

Bu sistemlerden biride 50 Değerleme şirketi ve 12 banka ile çalışan ” Key İnternet Hizmetleri Ltd.Şti. ” dir.

Örnek görsel içerisinde görüldüğü üzere, sisteme dahil edilen ve pratik şekilde ekspertiz yapılan alana yakın çevrede işaretlenen satılık, kiralık ilanlar görselidir.

İlanı harita üzerinde doğru veya yakın işaretlemenin önemi nedir?

İnvex Harita İlan emsal

2013 yılında başlatılan ve “The Stevie Awards” tarafından, “En İyi Bireysel Ürün ya da Servis” kategorisinde, “Haritada Emlak Arama” uygulamasıyla gümüş ödüle layık görülen bu sistemin püf noktası ise; ” ilan bilgisinde harita üzerinde doğru yerin işaretlenmesidir.”

Sahibinden Com Harita Üzeri İlan Bulma özellikleri

Emlak ofisleri harita üzerinde işaretleme konusunda tereddütlü davranarak yaklaşık bir alan (min; 50m., / max; 500m.,) işaretlemektedir. Mülk sahiplerinde ise bu durum birebirdir. Bir mülk sahibi, mülkünü satışa çıkartır ki en hızlı ve en doğru biçimde satabilsin. Satabilmesi için de tüm bilgileri ve harita yada görsel gibi doneleri tam anlamı ile yanıltıcı olmayacak şekilde tamamlaması gerekmektedir.

İlanın tüm detayları dışında ” HARİTA ” sistemi, konumuna göre ilan bilgilerini yorumlamaya yaramaktadır. Konumunun doğru işaretlenmesi akabinde ilan bilgisinin detaylarına göre Yaş, Kat, Konum, Cephe, M2, Oda sayısı, Vb. diğer bilgileri dahilinde kıyaslama, emsal karşılaştırma yapılmaktadır. İşin özeti, emlak ofisleri başta olmak üzere Sahibinden.com konum bilgisinin taraflar tarafından doğru işaretlenmesi ve ilanın doğru içerik bilgisinin birleşimi harita sisteminin gerçeklik payını arttırmaktadır.

Halihazırda GDYS ve İNVEX gibi değerleme işlemleri ( arşiv-takip sistemleri ) içerisinde yer aldığını bildiğimiz, Sahibinden.Com harita eklentisi de, sistemler sayesinde bölge yorumlama ve değer konusunda gerçek değer araştırması yeteneğine uzmanları kavuşturmaktadır.

Emsal araştırması, yerinde yapılan ekspertiz işlemleri esnasında çeşitli yöntemler ile yapılmaktadır. Yapılan inceleme ve tespitler sonucunda gerekirse ve yeterli doneye ulaşılamazsa Sahibinden.Com ziyaret edilir. Emsallerin incelenmesi yanı sıra  Sahibinden-Harita ile yapılan tespitler sahada/yerinde ve bölgede yapılan araştırmaların tetiklenmesi işlemidir.

Sanmayın yerinde yapılan ekspertiz işlemlerinde emsal arayışı yapılmamaktadır. Mutlaka yapılmaktadır. Ama öyle ama böyle. 

Bir de derseniz ki ne anlatmaya çalıştın, İşin özeti şu; Lütfen İşaretleme yaparken, birebir işaretleme yapmayı tercih edin. En azından birebir işaretlemeyi tercih etmeseniz bile minimum mesafeyi kullanın. Bina veya parsele yakın olan 50m çemberi konumunda işaretleme sağlıklı oluşuma destek verecektir. Yapacağınız en yakın işaretleme işlemleri hem sizin iş yükünüzü hem de ilan arayış sürecinde olan alıcının iş yükünü hafifletecektir. 

Sahibinden Com Harita Üzeri İlan Bulma Uygulaması

Puanlama

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia