” İstanbul Sapphire ” Neden satılıyor?

Uzmanlardan ” İstanbul Sapphire ” Neden satılıyor !!!

New York Times gazetesi bugünü gördü, ve bunu İstanbul’da ucuz dolar kredisiyle yapılan ‘Sapphire Tower’ örneğiyle haberleştirdi. Şimdilerde ise ‘Sapphire Tower’ satışa çıkarılıyor.

İstanbulun en büyük binası

Kiler GYO’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Şirketimiz tarafından; Istanbul Sapphire Binasında Sapphire Alışveriş Merkezi, Sapphire Seyir Terası ile Sapphire Residence’da mülkiyetimizde kalan tüm kısımların uluslararası piyasalar da dahil toplu satışı konusunda, Katar Merkez Bankası’nın düzenleyicisi olduğu ve tamamı hisseleri Katar’lı Barwa Bank’a ait olan yatırım bankası The First Investor (TFI) ile bir yıl süreli münhasır görevlendirme sözleşmesi imzalanmıştır” denildi.

236 metre ile Türkiye’nin birinci, Avupa’nın 9. ve Dünya’nın 148. en yüksek binası olan Sapphire 2011 yılında hizmete girdi. 340 milyon dolara inşaa edilen Sapphire 165.169 metrekarelik inşaat alanına sahip binada 10 katı zemin altı olmak üzere toplam 66 kat bulunmaktadır. 30 metre anten ile yüksekliği 261 metreye erişmektedir.  Binanın ana yapısında kamuya açık bir alışveriş merkezi ve otoparka ek olarak rezidans kulesi de yer almaktadır. Rezidansların ortak alanları olarak 970 metrekarelik bir özel sosyal alan, 1.100 metrekarelik bir golf antrenman sahası ve binanın en son katında bir restoran bar yer almaktadır. Ayrıca kamuya açık olan ve 225 metre yükseklikte yer alan seyir terası da mevcuttur. Sapphire’in en yüksek noktasından çekilen bu fotoğraf ise İstanbul’a meydan okumak için gelenlerin tekrar düşünmesini sağlayacak niteliktedir.

Uzatmadan ilgili alanlara geliyoruz…

NY Times’tan ilginç Türkiye değerlendirmesi

Fed’nin yıl sonuna doğru parasal genişlemeyi yavaşlatacak olması, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde yerel para birimlerinde değer kaybına ve henüz ödenmemiş dolar kredilerinin ödenmesinde sıkıntılara sebep olmaya başladı. New York Times gazetesi, bunu İstanbul’da ucuz dolar kredisiyle yapılan ‘Sapphire Tower’ örneğiyle haberleştirdi.

Hürriyet: Sapphire etkisi

Sabah: İstanbul Sapphire satılıyor

New York Times: Istanbul Skyline Reflects Cheap Dollars Now Growing Scarce

NEDEN SATILIYOR SORUSUNUN CEVABI AŞAĞIDA 3 GÖRSEL İÇERİSİNDE YATIYOR.

İstanbul Sapphire Neden satılıyor bilmiyoruz

İstanbul Sapphire Satış yorumlar

İstanbul Sapphire satışı

 1. EKONOMİK KRİZ KAPIDA MI ?
 2. SAFİR’İN SATIŞININ ALTINDA GERÇEKTEN BU UNSUR MU YATIYOR ?
 3. SAFİR SONRASINDA HANGİ İNŞAAT DEVİ GAYRİMENKULÜNÜ SATIŞA ÇIKARTACAK ? 
 4. BİR SONRAKİ BÜYÜK DEV SATIŞ KRİZİN HABERCİSİ Mİ?

Uzmanlar tarafından detaylandırılması ve yorumlanması gereken bir konu. Safiin Avm, Rezidans kalanları ve Seyir terası satışı KİLER ile ilgili hangi yorumları akıllara getiriyor oda soru işareti!!!

Puanlama

 • 4
 • 9
 • 7
 • 10
 • 10
 • 8

  PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia