Konut Kredisi Nedir? Başvuru Yapmalı mı ?

Konut Kredisi Banka Faiz Oranları

Konut kredisi, satın alınmak istenen bir gayrimenkul için banka tarafından verilen nakit para desteğidir.

Satın alınacak olan gayrimenkulün değeri ekspertizler (emlak uzmanları) tarafından belirlenir. Banka belirlenen bu değerin %70’i oranında nakit para ödemesi yapar. Bunun karşılığında ise mevzu bahis olan gayrimenkulü ipotek eder. Borç bitince ipotek de kalkar.

Konut kredisi başvurusu yaparak almak istediğiniz dairenin ücretini tamamlayabilirsiniz. 30 yıla varan vade süreleri sayesinde kullandığınız krediyi 360 taksitte ödeyebilirsiniz. Dilediğiniz evde oturma fırsatını yakalarken, bütçenizi sarsmayacak ucuz taksitlerle ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kullandırım miktarları, bankaların alt ve üst limitlerine göre farklılık göstermektedir. Bir kredinin toplam maliyeti aşağıdaki kalemlerin hesaplanmasıyla bulunabilir:

  • Faiz oranı
  • Ekspertiz ücreti
  • Dosya masrafı
  • Komisyon bedeli
  • Vergi tutarı
  • Vergiler

Satın almak istediğiniz evin değeri ile kullanım sonrası bankaya ödemeniz gereken toplam tutarı karşılaştırarak son kararınızı verebilirsiniz. Hangikredi.com üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Bu başvurularda şubelerde göreceğiniz tabela rakamlarından daha düşük, özel faiz oranları ile kredi kullanacağınızı Hangikredi beyan etmektedir. Ayrıca Konut kredisi, ve ihtiyaç kredisi gibi kredi bilgilerinde hangi bankaların hangi özelliklerini arıyorsanız HangiKredi.com dan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : MilliyetO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia