Kullanım Koşul ve Şartlar

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi kullanmadan önce bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.

Ekspermedia sitesini kullanan, haber ve yorumları okuyan, sosyal hesaplarda ilgili konulara ilişkin ya da link kullanılarak yapılan paylaşımlar yapan okurlarımız aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız.

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

  1. SORUMLULUKLAR

Site içerisinde yer alan bilgileri Ekspermedia tarafından oluşturulmuştur. Eksper/Değerleme uzmanları, Emlak danışmanları, Üst yöneticiler vb. Değerleme sektörü ile ilgilenen son kullanıcıları bir araya getirmek ve haber, duyuru, vb. bilgi akımını sağlamak amacı ile kurulmuştur. Ekspermedia herkese açık bir sitedir. Tüm kullanıcılar için verilen hizmetler, ücretsizdir. Üyelik sistemi bulunmamaktadır. Aşağıdaki yazılı durumlarda, site yönetimi üye olmadan siteye giriş yapan kullanıcının (aşağıda kısaca “kullanıcı”olarak anılacaktır) site kullanımını engelleyebilir ve aşağıdaki girişimlere karışan kişi veya kişiler hakkında kanuni haklarını saklı tutar:

  • Yanlış, düzensiz, eksik ve yanıltıcı bilgileri, genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadeleri içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmayan bilgilerin siteden alınan link itibari ile sosyal hesaplarda paylaşılması,
  • Sitede yer alan çalışmaların ve içeriğin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya kullanılmaya çalışılması durumunda,

 

  1. Sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi durumunda gerekli işlemler yapılacaktır.
  2. Amacımız, sitenin sizin istediğiniz özelliklerde olmasını ve site gelişimini sağlamaktır. Sosyal hesaplarda paylaşılan (link alarak konu ile ilgili direk ya da mevcut paylaşımlar altına) detay sayfalarında yapılan herhangi bir yorum sorumluluğumuz altında değildir. Sayfa ve sosyal hesap kullanıcılarını bireysel bazda yaptıkları yorumlar vb. paylaşımlar kişisel sorumlulukları altındadır. Ekspermedia’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
  3. “Haber vb.” bölümünden güncel haberleri ve duruyu gibi çalışmaları takip edebilirsiniz. Kullanıcı olarak ekspermedia.com’a giriş yaptığınızdan itibaren Ekspermedia’ya dair tüm paylaşımlarınız yalnızca kullanıcı bazlı olup kişilerin sorumluluğundadır. Ekspermedia’yı bağlamamaktadır.

AÇIKLAMA:

Ekspermedia, Gayrimenkul Değerleme sektöründe sektörün varlığından bu yana yalnızca Değerleme sektörüne hitap eden tüm çalışmalara ait her hangi bir bilgi akışı yürütecek haber vb. paylaşımlar yapacak bir alan bulunmamasına karşın kurulmuştur.

Son dönemlerde sınavlara giren kişiler, sektör içerisinde bulunan uzmanlar yada resmi makamlar tarafından yazdığımız yazılar tamamen yanlış anlaşılmaktadır. Sınavlara girecek kişileri sektöre karşı soğuttuğumuz ve kendilerini yanlış yönlendirdiğimiz hakkında tarafımıza bildirimler gelmektedir.

Yazdığımız yazılar ile ilgili hiç bir zaman birilerini toplu yada bireysel olarak X bir noktaya yönlendirmek konusunda çalışmamız olmamıştır. Tamamı ile mevcut, var olan durum anlatılmaya çalışılmıştır. Yazı yazma ve anlatılma şeklimizde bulunan tür ve üslup konusunda, yanlış anlaşılmaya müsait durumlar olduğunun farkındayız. Gerektiğince özen gösterip dikkat etmeye gayret diyoruz.

Yapılan yazı ve metin çalışmalarının hiç birisinde bir art niyet, kötü niyet yada iyi niyet bulunmayan durumlar diye adlandırılabilecek konular ve bir belirti kesinlikle bulunmamaktadır. Her hangi bir niyet amaçlı çalışmalar yapılmamaktadır.

Herhangi bir şekilde bir kişi, kurum yada yetkiliyi direkt olarak kötü yada yalan yanlış ve olumsuz ithamlarda bulunarak küçük düşürücü faaliyetlerde bulunulmamıştır.

AMAÇ:

Sektör içerisinde var olduğumuz günden bugüne kadar sektörden haberdar olunabilecek bir medya sisteminin var olmaması ve bu sürece geçiş yapılması durumu ile birlikte algı yanlış yöne gitmektedir. Haber ve duyuru gibi paylaşımların yalnızca bildirim amacını taşıdığı sayfamız içerisinde tek amaç sektöre medya konusunda hizmet etmektir. Yalnızca bir sektöre yoğunlaşıldığı ve o sektöre dair çalışmaların paylaşımları yapılmasından, sürekli saldırı durumundaymış gibi bir algı durumu düşünülmektedir.

Hiç bir zaman, bir bireyin yada kurumun sayfamızı, zorunlu olarak takip etme yada okuduğu her yazıyı mutlaka uygulamaya geçirmesi yada paylaşması gibi bir durum söz konusu değildir. Söz konusu breylerin paylaşım ve linkler ile ilgili çalışmaları yalnızca kendilerini bağlamaktadır. Hatalı algı yaratma yada kasıtlı olarak art niyet oluşumu söz konusu bile değildir.

DURUM;

Değerleme sektörüne hitaben çalışmalar her zaman olduğu gibi devam edecektir. Takip yapılıp, Duyurular, Paylaşımlar, Gelişim faaliyetleri, Resmi düzenlemeler belirtilecektir.

Belirli bir noktada, kendilerine karşı iyi niyetin var olmadığını düşünen kişi yada kurumlar bu konu hakkında yada ilgili metin ve yazıyı belirterek mutlaka tarafımıza bilgilendirme yapmalıdırlar. Bu bilgilendirme var ise hatalı tutumun düzelmesine olanak sağlayacaktır. Bu bildirim mutlaka görüş açımızı genişletecektir. Görülemeyen, bilenmeyen durumlar VE HATALAR her zaman ve her yerde, herkes için mümkündür. Şayet gerekli bildirimler tarafımıza direkt olarak yapılmadığı sürece herhangi bir problemin yada hatanın sayfa yada konular içerisinde var olmadığı varsayımı ile yazılımlara devam edilecektir.

Tarafımıza herhangi bir hatanın varsayımı yapılmadan yada olumsuz görülen konu hakkında kişi yada kurumların yapmamış oldukları bildirim yada bilginin oluşmaması, herhangi bir konu hakkında tarafımızca sorumluluk doğurmamaktadır. Yapılan çalışmalar hakkında kesinlikle hiç bir suçlama kabul edilmeyecektir. Kural gereği şartlar, Amaç ve Durum bölümleri okunmadan belirtilen suçlamalar reddedilmektedir.

Son olarak yapılan paylaşımlar içerisinde mutlaka eksik bilgi yada tamamlanma aşamasında yayına alınmış ve tamamlanmadan yanlış algılanan yazılar yada metin ve görseller ile ilgili var ise yanlış algı yaratan durumlar mutlaka bildirilmeli ki gerekli açıklamalar yapılmalı ve düzeltilecek durumlar düzeltilmeli yada silinecek alanlar silinmeli.

” Tarafları hakkında herhangi bir yazı, haber, duyuru vb gibi paylaşımların yapılmamasını isteyen kişi ve kurumlar ise tek bir sefere mahsus bildirim yapmaları ile yükümlüdürler. Yalnızca tarafımıza bir mail göndermeleri yeterlidir. Akabinde X kişi yada kurum hakkında bulunan tüm çalışmalar düzeltilecek yada talep var ise direkt olarak silinecektir. Bir daha hiç bir bilgi aktarımına gidilmemesi de talep edilirse aynı uygulama talep doğrultusunda devam edecektir. ”