Murat Berberoğlu’da TDUB seçimlerinde adaylığını ilan etti.

Sektörün “duayen” saha emektarlarından Murat Berberoğlu’da TDUB seçimlerinde adaylığını ilan etti. 

Murat Berberoğlu, TDUB Yönetim Kurulu’na “Değerleme Kuruluşları ile Tam Zamanlı İstihdam İlişkisi İçinde Olmayan Değerleme Uzmanı” statüsünden aday.
 
Değerli Meslektaşlarım,
2000 yılıydı ve henüz bankalar batmamıştı, ben sektörle tanıştığımda… Bir sayfalık raporlardı bizimkiler, ofise gelirken fotoğrafçıya uğrar fotoğrafların tab edilmesini beklerdik. Sonra bir sayfalık raporların arkasına yapıştırırdık. Kimse bakmazdı raporda ne yazdığına. Değere bakılırdı. Emsal falan hak getire. Hep dövünürdük neden raporların içeriğine kimse bakmaz diye. Gerçi baksalar neye bakacaklardı ki. Mesela imar durumuna “zemin + 6 katlıdır” yazar, geçerdik. Fakat bir saygınlığı vardı mesleğimizin. Mesleğim diyorum ama meslek falan da değildi kimilerince, uzmanlık olarak tanımlanırdı. Biz meslek mi, uzmanlık mı diye tartışırken peşi sıra bankalar battı. İşte tam da bu kriz döneminde, sadece biz değil, devlet de anladı yapmış olduğumuz işin önemini.
 
Ardından SPK bir tebliğ yayınladı.
 
Yeni bir döneme girilmişti. Raporlarımız bir standarta kavuşacak, artık raporların teknik ve hukuki analizleri ön plana çıkacak ve bizler daha değerli insanlar olarak daha değerli bir iş yapacağız diye düşünüyorduk. Ama pek de beklediğimiz gibi olmadı.
 
Neyse ki birliğimiz kuruldu. Artık kurtulduk diye düşünürken, birlik bir türlü yol alamıyordu. Bir dönem de böyle geçti. Neyse ki akabinde daha hızlı kararlar alındı ve bugün daha iyi noktadayız, en azından geçmişe nazaran.
 
Yapacaklar bitti mi? Hayır.
 
En büyük sorun nedir? En büyük sorun kaybettiğimiz değerimizdir. Sektörümüzü değerli hale getirdi önceki yönetimlerimiz. Teşekkür ediyoruz kendilerine ve emeklerine. Kolay değildir ilk olmak.
 
Şimdi Değerleme Uzmanlarımızı değerli hale getirmemiz gerekmektedir. İşte tam da bu sebeple Değerleme Uzmanlarımızı sözde değil özde değerli uzmanlar haline getirmek için Değerleme Şirketleri ile Tam Zamanlı İstihdam İlişkisi İçinde Olmayan Değerleme Uzmanı statüsünde Yönetim Kurulu Üyeliği’ne aday olduğumu açıklıyorum. Herhangi bir grup, zümre vs desteği olmadan. Tam da olması gerektiği gibi; Bağımsız ve bağlantısız…
 
Birliğimizin; sektörün içinden gelen ve aynı zamanda sektörün içinde faaliyet gösteren, değerleme kuruluşları ile tam zamanlı istihdam ilişkisi olmayan yönetim kurulu üyesine ihtiyacı var. Kim daha iyi anlatabilir ve gündeme getirebilir, mesai saati kavramı olmadan sahada, ofiste, evde çalışmanın problemlerini? Emek yoğun bir iş olan sektörümüzde, zaman ve mekân tanımadan çalışmak zorunda olan bir emekçinin yönetimde olması gerektiğini düşündüğümden dolayı aday olduğumu bilmenizi istiyorum ve desteğinizi bekliyorum.
 
Saygılarımla
Murat Berberoğlu
Değerleme Uzmanı-400223

Puanlama

  • 8
  • 5
  • 9
  • 9
  • 10
  • 8.2

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia