Denetleme Kurulu Adayı Murat MARMARA seçim beyannamesini sunmuştur!

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği seçimleri yaklaşırken adayların bir bir ortaya çıktığı şu günlerde tanıtımlarının yapılmasına desteği EksperMedia olarak vermekten gurur duyarız. 

Sektör için ciddi adayların yer aldığı bu seçimin, önem derecesi ise bir önceki seçimlere göre daha yüksektir. Çünkü! Değerleme sektörünün saha merkezli kısmı ve birebir emek noktasından gelen, adına değerleme uzmanları emekçileri denen bu kitle işin yönetimini devralmaya hazırlanıyor!

Murat MARMARA, seçimin yaklaştığı, zamanın daraldığı son günlerde net ve emin adımlarla atılmış kararı ile iyi hizmet verebileceğini düşündüğü ” Denetim Kurulu” ndan aday oluyor!

 


 Değerli meslektaşlarım,

1970 yılında İzmit’te doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimi bu ilde tamamlayarak İzmit Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’ni kazanarak 1991 yılında mezun oldum. Aynı üniversitede yüksek lisansıma devam ederek, İtü Fen Bilimleri Enstitüsü Yapı Ana Bilim Dalı’ndan 1994 yılında mezun olarak Yüksek Mühendis ünvanını aldım.

1991 yılında, statik proje mühendisi olarak başladığım meslek hayatımda, yurt içi ve yurt dışı şantiyelerde çeşitli pozisyonlarda çalıştım. 2002-2003 yıllarında kısa bir dönem, sigorta ekspertiz firmasında, inşai hasarlar için danışmanlık hizmeti sırasında, aynı şirketin gayrimenkul değerleme ve mutabakatlı kıymet takdiri işleri de yapması sebebi ile, gayrimenkul değerleme ile tanıştım. 2003-2006 yılları arasında, teknik denetleme, kalite kontrol ve kalite güvence, gözetim hizmetleri veren uluslararası Bureau Veritas Gözetim Hizmetleri Ltd. Şti.’de, büyük ölçekli şantiyelerde QA/QC sistemi kurulması ve izlenmesi hizmetlerinde proje müdürü olarak görev aldım. Çelebi Hava Servisi Atatürk Havalimanı Apron Deposu, Carrefour AVM proje denetimleri, Antalya Havalimanı Yeni Dışhatlar Terminali İnşaatı, Soyak Olympiakent 3600 daire inşaatı, İzmit Adnan Menderes Havalimanı inşaatlarının QA/QC denetimlerinde proje müdürü olarak hizmet verdim.

2006 yılında gayrimenkul değerleme uzmanlığı lisansımı alarak ve çalıştığım önemli görevden istifa ederek, gayrimenkul değerleme uzmanı olarak hizmet vermeye başladım. O yıllarda, gayrimenkul değerleme uzmanlığının parlayan bir meslek olması, serbest çalışmaya imkan tanıması, bu kararımda etkili olmuş idi. Aradan geçen 10 yılda bazı olumsuz gelişmeler olsa da, gerekli düzenlemeler yapıldığı ve haksız rekabet önlendiği takdirde, mesleğimiz daha iyi yerlere taşınacaktır.

2006-2011 yılları arasında, bankalara direk olarak değerleme hizmeti verir iken, 2010 yılı sonundaki BDDK kararından sonra, sözleşmeli olarak bu hizmeti vermeye devam ettim ve halen etmekteyim.

Evli ve bir erkek çocuk babasıyım. İngilizce ve Rusça bilmekteyim.

 


Neden Murat MARMARA diyecek olursanız!

 

19 Şubat 2017‘de yapılacak olan 6. Olağanüstü Genel Kurulu’nda DENETİM KURULU’na adayım. Bu kurulda tercih kullanmamın nedeni, 2003-2006 yıllarında büyük ölçekli projelerde yaptığım denetim yöneticiliği tecrübemi sektörümüze taşımak ve en önemlisi, değerleme uzmanlarının kategorize olmadan, sadece değerleme uzmanı oldukları için aday olabildikleri tek pozisyonun denetim kurulu üyeliği olmasıdır.

Meslektaşlarımın sağ duyusuna güvenerek, değerleme uzmanı olmuş bir meslektaşımızın ‘bunu seçin’ diye eline tutuşturulan listede ismimin olmasını kendime ve meslektaşlarıma yakıştıramadığım için, üyelerinin desteğini almak ile, bir grubun üyesi olmak arasındaki farkı görerek, bağımsız olarak denetim kurulu üyeliğine adayım.

Teveccühünüz halinde, güçlü bir birliğin temellerini atarken, bu görevde olmaktan onur duyarım.

Saygılarımla,
Murat MARMARA
SPK Lis. Gayr. Değ. Uzm. (400441)
İnşaat Yük. Müh.
TDUB Denetim Kurulu Adayı

Puanlama

  • 10
  • 8
  • 9
  • 10
  • 8
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia