Ekspermedia ile ilgili önemli bir bilgilendirme!

soru işareti

Uyarı! Değerleme sektöründe aktif rol almıyorsan bu yazıyı kesinlikle okuma!

Son dönemde psikolojik olarak baskı içerisindeyiz. Ara ara konuştuğumuz ve diyalog halinde olduğumuz çevremizden gelen bilgilere göre kimi kurumların tarafımıza dair yalan beyanlarla karalama çalışmaları yaptığı söyleniyor. Güya önemli bir kuruma olmayan eleştileri yapıyormuşuz. Ayrıca kurumun başındakilere hakaret etmişiz! İspatsız iftiralar devam etmemesi için yazmamız gerekti.

Sektörle ilgili bir iki kurumum tarafımızdan rahatsız oldukları ve ekspermedia ile ilgili olumsuz düşündükleri, sağa sola şikayetler yağdırdıkları bilgisi geliyor.

Bu durum da Ekspermedia’nın ne kadar önemsendiği ve dikkate alındığını gösteriyor. Bir yandan da kişi ve kurumları ürküttüğü yada rahatsız ettiği de göz ardı edilemez.

Son kez yapılması gereken ilgili bilgilendirme;

Ekspermedia, Eksperin Dünyası adlı Facebook sayfası ile başlamıştır. Bu sayfa sadece anlık olarak resmi kurumların değişiklik bilgileri, sorunlarımız ve diğer tüm konularda dahil olacak şekilde eğlenceli paylaşımlar için açılmıştır. Ancak o kadar aktif rol almaya başlamış ki, sektörde o kadar kişiye fayda sağlamış ki sadece eğlenmek ve sektörün sorunlarıyla gülüp geçerek stres atma aracından çıkarak ciddi bir konuma taşınmış. Ekspermedia’yı biz oluşturmadık. Kullanıcılar ve takipçilerin ihtiyacına göre oluşmuş ve bu noktaya kendiliğinden gelmiş bir sayfadır. Var olduğunda sektöre hizmet eden bir adet güncel olmayan forum dışında başka hiç bir mecra bulunmamaktaydı.

Ekspermedia denilen varlık 2008 yılından bu yana sektörde var olan bir adet değerleme uzmanıdır. Başka bir kimliği yoktur. Ancak bir yandan sahada ekspertiz çalışmaları yaparken bir yandan da sektörün bilgi akımını sağlamak için yaklaşık olarak 2011’li yıllarda blog ve devamında 2013’ün başında ekspermedia.com olarak haber, duyuru, anlık bildirimler, ortak platformda yapılan paylaşımlar ve yararlı işlemler gibi çalışmalar yapmaya başlamıştır.

Ekspermedia hiç bir şekilde lisanslı değerleme şirkketine yada bir kuruma veya bir başkasına bağlı değildir. Yalnızca bir adet değerleme uzmanının sahada gördüklerini yada dile gelmesi gerekenleri dile getirdiği bir web sitesi olarak karşınıza çıkmıştır. Varlığını sürdürmek için bir kurum yada bir değerleme şirketi veya lisanslı birilerinden hiç bir şekilde fayda sağlamamaktadır. Yani geliri bulunmamaktadır. Bir değerleme firmasına bağlı gelir elde etmemektedir. Arkasında şirketler yoktur. Olmaması da doğru olandır. Yani hiç bir kimse ile bağdaştırılamaz. Hiç bir kimseye bağlanamaz.

Bir yandan ekspertiz çalışmalarını aksatmadan sürece devam ederken bir yandan da Ekspermedia olarak değerleme sektörünün emlak siteleri içerisinde kaybolmasını engelliyoruz. Tek amacımız sektöre karşılıksız bir şekilde katkı sağlamak. Onu da gayet güzel başarıyoruz!

Yukarıda yazılanların asıl sebebine gelecek olursak;

Şu günlerde sürekli kişilerden tarafımıza bazı kurumların ekspermedia.com dan rahatsız olduğu bilgisi gelmektedir. Taa ki dananın kuyruğu, kadrolu olarak değerleme hizmeti verdiğim yani çalıştığım şirketin yöneticisinden gelen şikayet yada naçizane bilgilendirme ile kopana kadar!

İlgili kurumun tarafımızdan şikayetçi olduğunu defalarca duymamıza rağmen son kez, şirketinde değerleme uzmanı olarak çalıştığım yöneticim tarafından gelen bilgilendirme çok ciddi üzüntü verdi!

Buradan belirtmek isteriz. Ekspermedia’nın bu şirket yada x bir değerleme şirketi ile ilgili hiç bir bağlantısı bulunmamaktadır. Şirket bünyesinde 5 yıldır personeli olarak çalıştığım yöneticim bile ekspermedia’nın personeline ait olduğunu 4.senenin sonunda öğrenmiştir. Ayrıca başından bu yana istemiş olsak, kimse hiç bir şekilde sayfanın kime ait olduğunu öğrenemeyebilirdi. Dünyada milyonlarca örnekleri mevcuttur. Hangi internet sitesinin kime ait olduğunu amerikalı bilişimcilerin bile çözemediği google’ın bile üstünde senelerdir çalıştığı sayfalar mevcuttur. Sonuç itibari ile internet ortamında yapılan bir işte birilerine bu manada bilgilendirme yapmak zorunda değilsiniz. Ancak sektörde olmamız ve birilerine katkı sağlamayı amaç edinince bir şekilde adınız sanınız ortaya çıkıyor. Yaptığınız iş takip edilir ve o kadar, o derece  internet ortamında var olursunuz.

Ayrıca sosyal hesaplarda tarafımıza defalarca bir çok kişiden, hangi firmada çalışıyorsunuz sorusu yöneltilmesine karşın, kadrolu bir personel olmamıza rağmen firma ile ilgili herhangi bir bağlantımız olmadığı ve bağımsız bir yapı olduğumuz bilgisini veriyoruz. Sahada aktif rol almadan yürütülemeyecek bir web sitesi olunca sahayı bırakamıyorsunuz. Kadrolu çalışmaya devam etmek zorundasınız.

Bu uzun bilgilendirmeyi yapmamızın sebebi ise şudur; Yöneticimize gelen şikayetler sonucunda aramızda geçen konuşma içinde yöneticimize de, bizi de aradan çekerlerse size de zararı olur, bu sayfayı siz destekliyormuşsunuz gibi algılanır. Denmiş! Yani algıladığımız bu!

Ekspermedia bir internet sitesidir. İnternet ortamında milyonlarca web sitesi vardır. Bunlar blog olabilir, haber siteleri olabilir, birey sayfaları olabilir, forum sayfaları olabilir. Şirket olmak zorunda değillerdir. Vergisini vererek isim ve alan alırsınız. Yazılarınızı yazar yada farklı amaçlarda kullanırsınız. Birilerinin sizi zorla takip etmesi gerekmiyor. Birilerine de zorla takip ettirmek gibi bir durumunuz yoktur.

Sonuç itibari ile şirkette çaycı da olabilirdik, office-boy da olabilirdik, muhasebeci de olabilirdik. İlgi duyduğumuz alana doğru bir web sitesi açmış olmamız kimseyi ilgilendirmez. Mesai dışında yaptığınız bir iş için kimseden izin almanız gerekmez. Sadece çalışma saatleriniz içerisinde şirket bünyesinde yer alırsınız. Mesai dışında yapılan bir işin de çalıştığınız şirket ile ilgisi yoktur.

Çalıştığınız şirkette sizin dışınızda onlarca birey vardır. Herkesi düşünmek zorundasınız. Hele ki o gelen el altı göstermelikten sonra! Herkes evine ekmeğini götürmek için çalışır. Yaptığınız iş bir çok kişiye zarar verecekse yada bu ima edilecekse geri adım atmak bir onurdur. Yöneticinizin bir baskısı yada bir bayanı olmasa bile psikolojik olarak bunu hissetmeniz sizi de rahatsız eder. Kimsenin sizin yaptığınız bir şeyden zarar görmesini istemezsiniz. Kabullenemez ve bunu yapamazsınız. Bugün itibari ile şu anki yazı içerisinde bile o bahsi geçmeyen kurum/kurumlar yada bağlantıları hakkında böylece herhangi bir yazı yazılmayacak, görüş beyan edilmeyecek, bilgilendirme yapılmayacak, şikayet belirtilmeyecek

-İlgimizi o kurumların varlığından almadık.
-Almayacağız da!
-Aslında ilgilerini ve kıymetlerini ekspermedia’dan alanlar gün geldiğinde pişmanlık duyacak!

Kimsenin zarar görmemesidir amacımız.  Şikayetler aslında önemli bile değil.

Çünkü; Ekspermedia içerisinde hiç bir şekilde bir kişi yada kuruma hakaret içeren bir içerik bulamazsınız. Bir kişi yada kurum adına hakaret veya küfürün yeri olmadığımızı bildiğinizi biliyoruz. Bu sebeptendir ki günlük X aylık şeklinde 45.000 tekil inceleme/kişi tarafından takip ediliyoruz. Bu sayının en önemli rakamı sektör içerisinde sağladığımız düzenli takipçilerden oluşmaktadır. Bu güzellikleri bildiğimiz için içimiz rahat. Bizim eleştirilerimizden rahatsız olanlar da bu konuda tarafımızdan şikayet edilebilecek hakaret yada yalan bilgilerle oluşturulan içeriklerin varlığının olmadığını bilmelidirler. Bahsettikleri hakaret içerikli paylaşımların Facebook benzeri sosyal paylaşım alanlarında açılan diğer gruplar ve sayfalar içerisinde kendilerine bağlı kişilerce yapıldığını ve ekspermedia ile hiçbir bağlantısı olmayan sayfalarda, gruplarda yapıldığını idrak etmeleri tespit etmeleri gerekmektedir. Bahsettikleri kişilere yada kurumlara hakaret edecek kadar seviyesizleşmedik bunu da belirtelim!

Ekspermedia’nın düzenli takipçileri için bu bilgilendirme gerekliydi!
Uzun bir süreliğine bu kurum yada benzeri kurumlar ile ilgili yazılar yada eleştirilere ara verilmiştir. 

Puanlama

  • 10
  • 10
  • 9
  • 8
  • 9
  • 9.2

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia