Şizofreniz! Problemliyiz!! Ruh hastasıyız!!!

Şizofreniz ! Problemliyiz !! Ruh hastasıyız BİZZZ!!!

Tek amacımız ipotekli kredilere savaş açmak.
Topunun onayına kurşun sıkmak !!!

Daha da Eyüp Belediyeye Gitmem Kızgın ve Stresli

Tüm suç Değerleme Uzmanlarında. Başka iş mi yok kardeşim. Gitsenize.

Arkadaş biz krediler çıkmasın diye mi dünyaya getirildik. Yada analar eksperleri onaylanmayan krediler için mi doğurdu!

Nedir bu potansiyel suçlama çabası ?


Evvel zaman içinde Kalbur saman içinde; uzak diyarlarda bir eksper varmış, masum masum işini yapar ve raporunu sunarmış. Taki gelip kendisini rahatsız edecek, canını sıkacak bir simsar bulana kadar…

Asıl sorun şu ki, Banka şubelerine onlarca dosya götürecekler diye kendilerinini emlak terörünün bir parçası, hatta başı olarak gören bu simsarlar, ekspere, müşteriye, bankaya, bankacıya ve hatta diğer emlak danışmanlarına bile baskı kurmayı hedeflerler.

Bankacılardan ve müşterilerden aldıkları gaz ile sokaklara, resmi kurumlara terör estiren bu danışman tipleri çok can yakıyor…

Emlak simsarları yüzünden işinden olmuş onlarca Eksper sayılabilir. Gösterir misiniz Eksper yüzünden işinden olmuş bir emlak simsarı. Gösteremezsiniz çünkü biz işimizi sadece kurallarına göre hakkı ile yapar geri çekiliriz.


Örnek bir yaşanan durum : 

Bir değerleme işlemi için emlak simsarından randevu alınır ve istenilen saatlerde orda olunur. Kiracı yardımı ile ekspertiz işlemleri tamamlanır ve talep ile ilgili tüm işlemler tamamlandığından rapor yazım aşamasına gidilir. Aniden bir telefon gelir ve uzmana bir sürü hakaret ve rahatsız edici sözler söylenir.

– Nerede kaldın YAA SEN, gelmiyon MU,

– Sen nasıl kendi başına gelirsin YAA,

– Sen ne kadar KREDİ DEĞERİ VAR BİLİYOR MUSUN,

– Ne kadar KREDİ KULLANACAK BİLİYOR MUSUN,

– Kaça sattık, Ne istiyoruz.

Normal bir danışman, ekspertiz işlemlerinin hızlı ilerlemesine teşekkür eder. Yalnız bu simsarlar size elinde bir adet değerleme raporu ile gelip daire değerini dayatacak, kredi tutarını belirtecek ve bunu yazacaksın diye emir verecek o yüzden bu kadar hır gür.

Ardı arkası kesilmez rahatsız edici telefonlar devam eder.

Bizim amacımız ne zamandan beri kredi çıkarmak oldu. O tabir de çok kötü aslında. Ancak simsar için ne Türk dili nede bilinçli hareketler önemlidir. Onun için alacağı komisyonu dünyalardan daha önemlidir.

Aynı olayın benzeri bir başka haftalarda bir Kadın eksperin başına gelir. Hatta daha ağır bir şekilde….

Sonrada onaylanmayan krediler, kaçak göçük yerlere kredi çıkmama durumu gibi işlemler söz konusu olunca Ruh hastası eksperler suçlanır.

Haklılar aslında bizim varlık amacımız; Hayatta hiç göremediğimiz yada bir daha hiç görmeyeceğimiz insanlara karşı olup kullanmak istedikleri kredilere engel olmak. Bizim ne işimiz olur kredinin onay durumuyla. Değerleme uzmanlarının amaçları yalnızca ekspertiz çalışmasını gerçekleştirip rapor oluşturmaktır. Başka hiç bir amaçları yoktur uzmanların. Hangi uzmanın bir emlak fobisi olabilir ki…

Velhasıl işin özü şu; Hiç bir değerleme uzmanının hayallerinde ipotekli kredileri engellemek yada emlak danışmanlarının ekmek kapılarına taş koymak gibi bir durum bulunmamaktadır.

Eksper her ne şartta olursa olsun değerleme çalışmalarını yapar, olumlu yada olumsuz raporunu sunar. Bu kadar basit…

Puanlama

  • 3
  • 6
  • 8
  • 4
  • 7
  • 5.6

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia