Dedikodu Kazanından %30 Taslak Eklentisi!

 

Gayrimenkul Değerleme Sektörü ile ilgili 2018 Yılı itibariyle belirlenecek olan Asgari Rapor Ücret Tarifesi  için geri sayım başlamıştır. 

Dedikodu kazanından, Fısıltı gazetesine beyan edilen görüşler ve dökümanlar da su üstüne birer birer çıkmaya başladı!

Bunların en can alıcısı da bu gün elimize geçen ve SPK nın görüş istediği TDUB un görüş bildirdiği gibi bir düşünceyle sunulan ve içeriğinde komik 8.Madde değişimini barındıran bir yazı taslağıdır.

Aşağıdaki sıralamaya göre SPK da Muhasebe Standartları Dairesi Başkanlığı görevinde olan ve Uğur YAYLAÖNÜ tarafından dijital imzalı görünen 1/2 belgeli dökümana karşılık TDUB tan taslak şeklinde sunulmuş ve can alıcı 8.Maddesi ile bir gönderi yapıldığı / görüş sunulduğu söyleniyor

BUNLAR TABİ DEDİKODU!

HİÇ BİR BİREYİN YA DA İNSAN EVLADININ, ÇÖZÜM ORTAKLIĞI HAKKININ MAX %30 OLABİLECEĞİ GÖRÜŞÜNÜ BEYAN EDEBİLECEĞİNE İNANMIYORUZ…

BU SEBEPLE TDUB TAN BÖYLE BİR BİLGİ GİTMİŞ OLABİLECEĞİ DEHŞET VERİCİ OLDUĞUNDAN İNANMIYORUZ!

Bir önceki 8.Maddenin 2017 yılı tarifesinde ” % ” sınırlaması ya da sınıflandırılması olmamasına karşın 2018 de %30 sunulduğu dedikodusu ile ortalarda gezen karalamalarının da TDUB gibi bir kurumdan çıkacağına inanmıyoruz!

TDUB gibi, Sermaye şirketlerinden, yani sektörün çok kazançlı şirketlerince yönetilen ve vergi dilimlerini, muhasebe anlayışını, geliri gideri iyi kıyaslayabilen kişi yada kurumlarca yönetilen TDUB un bu konuda can yakmayacağğına inanıyoruz!

Şayet %30 gibi bir kısıtlama geldiğinde ÇÖZÜM ORTAKLARI’nın hiç bir şartta iş almayacağı yada sokağa dahi çıkmayacağına eminiz. 🙂

Amaç kadrolaşmayı mı arttırmak!

Deniyorsa ki Biz Sermeye Şirketleri / Çok Kazanan Şirketler yani bal kaymak şirketleri olarak o kısıtlama ile Tüm çözüm ortaklarını %30 şokuyla zora sokarak kadroya dahil etmeyi planlıyoruz o zaman gerisi sektörün cevabı 🙂 ! 

Amaç gelin bizde kadrolu gibi çalışın da size iş başı vergilerini keserek ödeme yapalım ise yaşayarak göreceğiz! Hali hazırda bu örnekle çalışanlar olduğunu biliyoruz. Bu sistemden de mutlu olanlar mevcut ancak neden bu amaçlanır onu da sonra ki yazılarda sizlerle tartışacağız!

Burada bankanın hiç bir varlığı yok.
Neticede 445 + KDV + Belediye + Tapu + GMPayı ödemesi sabit değişmez…

Ancak şirketler;

445 / %50 vermektense!
445 /%50 = 222,5 X Anlaşma usulüne göre %50-%60-%70 gibi oranlarla kadrolu tekli!

Yani taslak TDUB tan çıkmış da olabilir / Çıkmamış da olabilir… SONUÇTA Dedikodu! (İnşallah

Ay sonuna yaklaşırken TDUB, DUYURULAR bölümünde kurumun sunum ve talebini, olması gereken taslağını göreceğiz!

Peki 2018 Asgari tarifede Minimum KONUT ücreti ne olacak?

Her sene olduğu gibi TDUB minimum konut ücretini 500 – 550 TL aralığı gibi gönderecek, SPK 475 – 490  TL gibi ortalarda bağlayacak! 
(Tabi bunlar tahmin 😀 )

2017 tarifesinde ki ilgili madde

Puanlama

  • 7
  • 10
  • 9
  • 8
  • 5
  • 7.8

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia