Gayrimenkulün Profesyonelleri SHARE3’te Buluştu

Share Turkiye 3.Share Gayrimenkul Paylaşımları ve Devleri

Gayrimenkul Sektörünün Profesyonelleri SHARE3’te Buluştu

Gayrimenkul Sektörünün En Samimi Etkinliği: SHARE 

Sektörel göstergelerin, gelişmelerin ve stratejilerin tartışıldığı, gayrimenkul sektörünün profesyonellerini samimi bir ortamda buluşturan SHARE Gayrimenkul Paylaşımları‘nın üçüncüsü 17 Ocak’ta gerçekleşti. Gayrimenkul Türkiye Dergisi ve Hakan Eren’in birlikte organize ettiği etkinlikte ekonomiden yatırıma, hukuktan lojistiğe, mimarlıktan sosyal sorumluluğa kadar pek çok konu tartışıldı.

SHARE3, sektörün önemli isimlerinin değerli tecrübelerini paylaştığı ve sektör oyuncularının tanışmasını sağlayan eşsiz bir networking platformu olarak fark yarattı. Konuşmacıların şirket ürün ve hizmetlerinin reklamını yapmadan konuşmalarını sundukları SHARE3’ün mekan sponsoru ise Kalebodur oldu.

SHARE Gayrimenkul Paylaşımları’nın dördüncüsü Nisan ayında gerçekleşecek.

www.shareturkiye.com  

SHARE3’te en çok neler konuşuldu?

SHARE3’te yer alan 10 konuşmacının sunumlarından özet bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Ekonomist Erkin Şahinöz, önümüzdeki dönemde global ekonominin alacağı yön ve Türkiye’nin ekonomi açısından dünyadaki konumuna ilişkin öngörülerini paylaştı. Şahinöz, Rusya ve Yunanistan’daki gelişmelerin özellikle takip edilmesi gerektiğini, bu ülkelerdeki ekonomik ve siyasi gelişmelerin küresel ölçekte büyük önem taşıyacağını belirtti.

Soyak Holding CEO’su Emre Çamlıbel, rekabet ve iletişimin arttığı dünyada özellikle yatırım konusunda karar verme sürecinde optimizasyonun önemini vurguladı. Çamlıbel, binalarda enerji optimizasyonu konusunu Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüsü için yapılan vaka çalışması üzerinden anlattı.

Ticari gayrimenkullere finansman sağlayan Aareal Bank Genel Müdürü Şenay Azak Matt, Aareal’in çalışma prensiplerini açıkladı. Ofis ve lojistik sektöründe Türkiye’nin kat etmesi gereken çok yol olduğunu savunan Matt, iki yıldır yabancı yatırımcının Türkiye gayrimenkul sektörüne giriş yapmadığını gözlemlediklerinin altını çizdi.

İstanbul Üniversitesi Finans Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu Üyesi Doç. Dr. Ali Hepşen, “Gayrimenkul Piyasasına Genel Bakış” başlığını taşıyan sunumunda sağlık, otopark, yaşlı evleri gibi alternatif gayrimenkul yatırımlarının öneminin önümüzdeki dönemde artacağını savundu. Hepşen, mega projelerin getirdikleri ciddi spekülasyon ve rant algısı ile birlikte düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

İŞ GYO Hukuk Müşavirliği ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Grup Başkanı Pınar Ersin Kollu‘nun sunumu, 6502 sayılı Tüketilen Gayrimenkul: Konut başlığını taşıdı. Kollu, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde tüketici ve konut ilişkisini irdeledi.

AVCI Architects ve Urbanista kurucusu Mimar Selçuk Avcı, 35 yıllık İngiltere deneyiminin ışığında, Türkiye ve İngiltere’deki mimari üretim süreçlerini karşılaştırdı. Avcı, Türkiye’de yatırımcıların yabancı mimarlara rağbet gösterdiğini savundu ve sözlerini “Türkiye’de düşünceye gereken önem verilmiyor,” diyerek sonlandırdı.

Lojistik Yönetim Danışmanı Atilla Yıldıztekin, dünyada ve Türkiye’de lojistik sektörünün geleceği hakkında öngörülerini sundu. Yıldıztekin, LEED sertifikalı çevreci lojistik tesislerin müjdesini de verdi.

CEFIC / Aerium Türkiye Başkanı Anthony Khoi, yapılan her türlü işte paylaşımın çok önemli olduğunu vurguladı. Khoi, sosyal sorumluluk projesi HOBY hakkında kapsamlı bir sunum yaptı.

Arkitera Mimarlık Merkezi’nden Ömer Yılmaz, renkli konuşmasında son dönemdeki ödül enflasyonuna dikkat çekti. Hem Türkiye’de hem de uluslararası piyasada giderek yayılan ödül endüstrisini eleştiren Yılmaz, “Bu ödül anarşisinde belki de ödülsüz proje daha da iyidir diye düşünmek lazım,” dedi.

JLL Türkiye Perakende Direktörü Sayat Delice ise günün son sunumunda İstanbul perakende pazarına dair konuştu. Delice, İstanbul’daki lüks deneyim algısının ve tüketiminin giderek zenginleşip derinleştiğini belirtti.

SHARE Gayrimenkul Paylaşımları’nın dördüncüsü Nisan ayında gerçekleşecek ve bu paylaşımlara dahil olmak isteyenler aşağıda bulunan iletişim bilgilerini kullanabilirler.

Bilgi için:
Mürüvvet Can
muruvvet@sirkus.com.tr
Gayrimenkul Türkiye Dergisi
212 225 42 52

Katılımcı ve Konuşmacılar;

Share Gayrimenkul Sohbetleri TürkiyeO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia