Değerleme sınavlarından çıkan adaylar hüsrana uğradı !!!

SPL sınav sonuçları  bilgileri açıklanmıştır

30.05.2015 tarihinde gerçekleşen değerleme sınavları sonrasında sınavlardan çıkan değerleme uzmanlarının hüsranla dolu yüzü ile karşılaştık.
Sınava giren adayların büyük çoğunluğu, kurs merkezleri, kısa eğitim çalışmaları, Tdub, TMMOB eğitimleri, uzaktan dijital eğitimler gibi çalışmalardan geçmiştirler. Ancak sınav sonrası mutlu ve huzurlu çıkan kişiler yalnızca herhangi bir eğitim almayıp SPL tarafından sunulan kitaplara çalışan adaylardır. Yüzlerce test ve yüzlerce soruyu yalayıp yutan adaylar ise ortak bir şikayette bulundular;
– Tarafımıza sürekli olarak bazı konuları direten merkezler ve bizi illede o ilgili konulara dayatan yetkili eğitimciler sebebi ile ters köşeye oturduk şeklinde şikayetler beyan edildi. Kısıtlı bir konu bölümüne yoğunlaştırıp buralardan soru çıkacak mantığı tökezlemiş durumdadır.
Gayrimenkul ve Konut Değerleme sınavlarına ilişkin en büyük hatanın konuları kısıtlamak ve uzmanları belirli bölümlere çekip detaylı çalışmalarını engellemek olmuştur.
– Gayrimenkul ve Konut değerleme sınav sonuçları dört gözle bekleniyor…
Muhtemeldir ki ters köşeye oturulan, dar olmayan kapsamlar sebebi ile sonuçların kötü olacağını düşünen yaklaşık 2 aylık eğitimlerden geçen adaylar bir sonraki sınavlarda farklı yol izleyeceğini belirtiyor…
Tüm adaylara geçmiş olsun diyoruz. Bir daha ki sınavda mutlaka detaylı ve ayırt etmeden çalışırlar inşallah…

Puanlama

  • 6
  • 8
  • 9
  • 8
  • 7
  • 7.6

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia