Sınavlar Artık Bilgisayar Tabanlı Yapılacak !!!

SPK Başkanı: Sınavlar artık bilgisayar başında yapılacak !!!

Spk Başkanı Vahdettin Ertaş

SPK başkanı Vahdettin Ertaş ” 14.Ocak 2016 ” tarihinde Bloomberg HT ‘de katılmış olduğu Finans Merkezi programında SPk Lisanslama sınavlarına yönelik büyük bir açıklamada bulunmuştur.

Program sunucusu Gazeteci Ali Çağatay SPK Başkanı Vahdettin Ertaş’a Twitter üzerinden gelen soruyu yöneltti ve spk sınavlarının ne zaman açıklanacağını sordu…

Sorulan soruya cevap ise birebir şöyledir; 

– Sınavları aralık ayı içerisinde yaptığını belirten sk başkanı bir kaç gün içerisinde sonuçların açıklanacağını belirtti!!! 

Bu vesile ile konunun açılması sağlanmış ve Vahdettin Ertaş gerekli açıklamaları yapmıştır;

– Çok yakın bir tarihte, belki bir iki ay içerisinde yapılan çalışmalar sonucunda, Tüm SPK/Lisanslama sınavlarını Computer Baseli / Bilgisayar tabanlı/bazlı olacağını duyurmuştur.

– Adaylar önceden randevu alacak ve haftanın 7 günü 10-12-14 saatlik zaman dilimlerinde, bilgisayar başına oturarak istedikleri gün ve saatte sınava girebilecekler.

Sınavların modül-modül olacağını belirten Ertaş, şu anda tüm derslere bir seferde girilmesinin başarısızlık getirdiğini hatta başarısızlığı arttırdığını belirtmiştir. Sınavların modül modül girilmesinin başarıyı arttıracağını belirten Ertaş, Hazır olunan modüle göre randevu alınması akabinde o modülde sınava girebileceğini belirtmiştir.

@BloombergHT  @alicaatay @VahdettinEtraş

Puanlama

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia