Tdub toplanamıyor !!!

TDUB bir türlü Toplanamıyor !!!

Tdub logo

Kurulduğu günden bu yana önemli çalışmalara imza atan ve gerekli düzenleyen vb. değişiklikler yapan, gelişim sağlayan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, son dönemde, öncesinde toplanma duyurusu yayınlıyor ve ardından peşi sıra şöyle devam ediyor;

          ” Birliğimizin genel kurul toplantısında yeterli çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile ikinci toplantı X tarihe “ X ” adresinde, aşağıda belirtilen gündem ile yapılacaktır. ”

Şaşkın Eksper

Bu duyuruyu, mutlaka önce toplantı bildirisi şeklinde yapılır ve sonra yeterli çoğunluk sağlanamaz ise tekrar yapılır. Bu düzen rutin halini almaya başladı. Artık standarda bağlanmış bir durum olan düzen, bakıyoruz ki kimseyi de rahatsız etmiyor. Kimsenin dikkatini çekmiyor.

Bir yandan sektöre kızıyoruz, bir yandan tdub’a, bir yandan bankalara, bir yandan müşterilere, ona, buna, şuna…

Biraz da kendimize bakmalıyız…

Peki sorun kimde! 

Bu birlik toplanamıyorsa suç, katılmayan yetkililerimiz ve lisanslı uzmanlarımız da mı? yoksa katılım sağlanmasına yaptırım yapmayan TDUB ‘da mı? Bu katılımlar sağlanamıyorsa bir yerde bir eksik var demektir.

En azından senede belirli ve genel kurul toplantısı düzenlenir, bunlara da katılım zorunlu olur.

Katılım eksikliğininde cüzzi bir cezası olur gibi, gibi.

Katılım sağlanamaması haberleri çok da hoş durmuyor. Farklı alanlarda Lisanslı Değerleme Uzmanları için disiplin cezaları yayınlanıyor yada gerektiği durumlarda disiplin cezalarının uygulanabileceği belirtiliyor ve her türlü yaptırım için uygulamalara gidilebiliyor/gidilebilir. İlk kayıt başvurusunu 3 ay içinde yapmayanlar için ağırlıklı ortalamada duyurular yapılıyor.  TDUB olağan genel kurul toplantılarında neden yeterli kişiye ulaşamıyor?

Asıl sorun bizce şu olarak görülüyor; Genelde sahanın dilinde olan şudur. Sektör dışı ve sadece lisanslı uzman olarak görülen kişilerin, bu toplantılarda, oralarda kararlar için var olduğu ve sektör içerisinden katılımın az olduğudur. Neden katılım zor geliyor!!!

Değerleme sektörü Asgari Ücret artışından memnun olmayacak gibi görünüyor. Ne SPK’nın onaylayacağı raporlar konusunda, nede şirket bünyesinde yapılacak zam gibi artışlarda. Sektör her zaman olduğu gibi tatmin olmayacak…

Toplanma konusunda sıkıntı yaşanan duyuru için TIKLAYINIZ

TOPLANMAMAK VE TOPLANAMAMAK HEPSİ BU.
ACABA SORUN NEREDE  !!!

Mutlaka bu konu üzerine yoğunlaşılmalı diye düşünüyoruz…

Puanlama

  • 3
  • 5
  • 3
  • 3
  • 2
  • 3.2

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia