Tekstilkente Zabıt!

İstanbul’un bir türlü oturmak bilmeyen iş merkezine ” ZABIT ” tutuldu.

Tekstilkent

İstanbul’un en büyük ve en geniş arazilerinden bir tanesine yapılmış olan Tekstilkente proje dışı işlemler ve edilen şikayetler üzerine zabıt işlemi uygulanmış!

Söz konusu proje hilaflarınının ağırlıklı olarak blokların zemin katlarından kaynaklandığı belirtilmekte.

Tekstilkent, başından bu yana kurulumu itibari ile hatalara kurban gitmiş bir sitedir. Site de binaların/blokların tekstile yönelik yapılmaya çalışmasına rağmen, showroom veya mağaza cephesi benzeri çalışmaların yapılmaması doluluk ve aktif kullanımı hep alt seviyelerde tutmuştur.

Adı tekstilkent olan bu sitede tekstilci bulmak epeyce zor. Bir çok dükkan, muhasebe, telekomünikasyon, ihracat, ithalat, ajans, depo vb. şekillerde olan şirketlere ofis amaçlı sunulmuştur.

Ofisleri ile var olan sitede tekstilcileri bağlayacak bir zorunlulukta bulunamamaktadır. Yani Eminönü, Merter, Zeytinburnu dururken neden Esenlerin sonuna ucu bucağına geleyim…

Yıllardır ” Dolar ” üzerinden satışların sürdürülmesi sebebiyle değer arttıran yada değerlerin arttırımı sağlanan tekstilkent, senesine göre %10 ila % 50 arası mülk sahibine kar ettirmiş ve emlakçıları nirvanaya ulaştırmıştır.

Tekstilkent son yılların en büyük yatırımını alarak, dibinde çıkış alanı verilen Kabataş Mecidiyeköy istikametinden gelecek metro hattına sahip olacak. Bu da fiyatları tahmini söylüyoruz ki TL bazında 2’ye katlayacak.

Böyle bir yatırım sonrasında ise muhtemeldir ki şikayetler üzerine olduğunu düşündüğümüz bir takım bloklara zabıt tutulmuş ve iskanları meclis kararı ile durdurulmuş.

Yada gittiğinizde encümenyada tutanaklar var burayla ilgili deyip bilgi vermektedirler…

Belki iskanlar iptal değil ama kararlar mutlaka okunmalı!

Belediyenin gelire ihtiyacı da olabilir.  🙂

Yada hazır yatırım yapılıyor 2ye katlayacak bir çalışma daha yapalım denmiş olunabilir!

Sonuç itibari ile zabıt tutulmasının sebebi, zemin katlarda proje dışına çıkılarak açılan çıkış ve cephe görünümünü arttıran ayrıca taşınmazlara reklam kabiliyeti kazandıran uygulamalaradır. Para cezaları verilen bağımsızlar nezdinde iskanlarında aşağıda bulunan bloklar bazında geçerliliğinin durdurulduğu öğrenilmiştir…

Ayrıca yakın zamanda edinilen bilgiye göre, belediyenin bu dükkanlar düzeninden çalışmalara girdiği ve tekstilkentin tüm bloklarında yönetimden gelecek tadilat projeleri nezdinde tadilat çalışmalarını yapacağı ve akabinde ruhsat + iskana bağlayacağı öğrenilmiştir…

Bu bilgiler muhtemelen Tekstilkent piyasasını uçuracak.

Muhtemel yapılacak tadilatlar ve metro uçuş için kemerleri bağlamış vaziyette…

Zabıt tutulan bloklar aşağıdaki gibidir;

Tekstilkent Zabıt

Puanlama

  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia