Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğine Nasıl Üye Olunur

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliğine Nasıl Üye Olunur?

26 Kasım 2014 ÇARŞAMBA, 29187 sayılı Resmi Gazeteye göre Birliğe Üye Olmak;

Tdub logo

Üyeliğe Giriş, Üyeliğe Giriş Ücreti ve Üyelik Aidatlarının Belirlenmesi, Üyeliğe Giriş

Üyeliğe giriş

(1) Değerleme uzmanları, gayrimenkul değerleme lisansını almaya hak kazandıkları tarihten itibaren üç ay içinde Birliğe üyelik için gerekli başvuruyu yapmakla yükümlüdürler.

(2) Değerleme kuruluşları Kurul tarafından yetkilendirildikleri tarihten itibaren üç ay içinde üyelik için Birliğe gerekli başvuruyu yapmakla yükümlüdürler.

(3) Konut değerleme lisansına sahip olan kişiler, talep etmeleri halinde, Birliğe üye olabilirler.

(4) Kamu kurum ve kuruluşları ile 4/11/2004 tarihli ve 5253 sayılı Dernekler Kanununun 27 nci maddesi çerçevesinde Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan dernekler kapsamına alınan, derneklerde çalışan değerleme uzmanlarının birliğe üye olmaları ihtiyaridir. Ancak bu görevleri sona eren değerleme uzmanlarının Birliğe üye olmak için üç ay içinde birliğe başvurmaları zorunludur.

(5) Üyelik başvurusundan önce üyeliğe giriş ücretinin birlik adına açılan hesaba yatırılması ve ödemeye ilişkin makbuzun başvuru belgeleri ile birlikte ibrazı zorunludur. Üyeliğe giriş ücretini yatırmayan değerleme uzmanları ile değerleme kuruluşlarının üyelik başvuruları kabul edilmez.

(6) 14/8/2014 tarihli ve 29088 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sermaye Piyasasında Faaliyette Bulunanlar İçin Lisanslama ve Sicil Tutmaya İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğin (VII-128.7) 10 uncu maddesinin ikinci fıkrası uyarınca gayrimenkul değerleme lisansı alanlar gayrimenkul değerleme faaliyetinde bulunmadıkları veya gayrimenkul değerleme faaliyetinde bulunan bir şirkette ortak, yönetici veya çalışan olmadıkları süre boyunca giriş ücreti ve yılık aidat ödemekle yükümlü değildirler.
___________________________________________________________________________________________________________________

ÖZET ile üyelik işlemleri ;

  1. Başvuru formunu doldurmak,
  2. Yazıcıdan alacakları çıktıyı imzalamak,
  3. Nüfus cüzdan fotokopisi,
  4. Üyelik Ücretinin ödenmesi,
  5. Birliğe posta atmak,

Madde detayları;

  1. Başvuru formuna ulaşmak için, TIKLAYIN ve TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi yazarak ilerleyin. İlk ekrana TC ve Doğum tarihi, İkinci ekranda başvuru linki, üçüncü ekranda ise tüm bilgileri doldurup kaydet ve yazdır seçeneğini tıklayın.
  2. Kaydet ve Yazdır seçeneği ile alınan çıktının sağ alt konumuna ıslak ve büyükçe bir imza atın.
  3. Nüfus Cüzdanınızın Fotokopisini Çekin.
  4. Üyelik Ücretini Ödemek için mevcut olan ekran artık hata vermektedir. Ücret ödeme ekranına ulaşacaksınız. Ekrana ulaşabiliyorsunuz ancak hata OLDUĞUNDAN ÜCRETİ BU ŞEKİLDE YATIRAMIYORSUNUZ. Ücreti aşağıda bulunan bilgilere yatırıp dekontu da postalayacağınız dökümanların arasına yerleştirin. İletişim bilgileri adres bilgisinin altında yer almaktadır. 
  5. Son işlem olan Birliğin adresine ilgili evrakları postalamaya. Yazmak, Çıkartmak, Toplamak ve Ödemek işlemlerinden sonra birliğe bu evrakları güzel bir zarf içerisinde postalıyorsunuz. İletişim sayfası için TIKLAYIN yada TDUB un adresine aşağıdan ulaşabilirsiniz…

___________________________________________________________________________________________________________________

ADRES BİLGİSİ;

Adres; Barbaros Mh. Çiğdem Sk. No:1 Ağaoğlu My Office Kat:11 No:48 34746
Ataşehir / İSTANBUL

ÖDEME BİLGİSİ;

Bireysel Üyelik Giriş Ücreti
Birliğimizin 27 Aralık 2014 Cumartesi günü gerçekleşen Üçüncü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, “01.01.2015 tarihinden 31.12.2015 tarihine kadar üyeliğe kabul edilecek olan üyelerden 500 TL (BeşyüzTL) giriş ücreti alınmasına” karar verilmiştir.
Söz konusu karar uyarınca, üyeliğe giriş ücretlerinin Birliğimizin aşağıdaki bilgileri yer alan banka hesabına yapılması ve gönderilecek Havale veya EFT’lerin açıklama kısmında “ad, soyad ve TC kimlik numarası” belirtilmesi gerekmektedir.

Banka Hesap Bilgileri
Hesap Sahibi: Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği
IBAN No: TR46 0004 6001 3588 8000 0954 79
Banka: Akbank T.A.Ş.
Şube: Şaşkınbakkal / İstanbul
Şube Kodu: 135
Hesap No: 0095479

___________________________________________________________________________________________________________________

Muhtemelen Spk numarasını kendileri kontrol etmektedirler ancak, fazla evrak göz çıkarmaz. İsterlerse çöpe atsınlar. Garantici olmak eksperin kanında vardır. Tüm bu işlemleri öğrendikten sonra teyit etmek amaçlı isterseniz 216 688 45 45 numaralı telefon ile görüş alabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri tekrar teyit edebilirsiniz… TIKLAYIN

Ayrıca üyelik işleminin sonucu itibari ile Proje İnceleme ekranına kaydınızın yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizde fayda vardır.

Tdub Üyelik EkranıTdub Üyelik Ekranı 2Tdub Üyelik Ekranı 3O bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia