Vakıf arazisine rekor fiyat

Vakıf arazisine rekor fiyat

Vakıf Arazisi

İstanbul Vakıflar Üsküdar’da 35 yıllık kiralama karşılığında 56 milyon liraya boğaz manzaralı bir otel yaptırmak üzere kolları sıvadı

 

İstanbul Vakıflar tarafından yaptırılacak olan otel arsasının mülkiyeti Abdullahağa Vakfı’na ait bulunuyor. Altunizade Mahallesi Aralık Sokağı’ndaki tarla niteliğindeki taşınmazın kullanım alanı ise 17 bin 920 metrekare. İnşaat bedeli 56 milyon 436 bin 845 lira olarak kayıtlarda yerini alan ihalenin geçici teminatı ise 1 milyon 693 bin 105 lira. İhale 14 Temmuz 2014 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

İstanbul Vakıflar tarafından yaptırılması planlanan otelin yeri Üsküdar Altunizade Mahallesi’ndeki E-5 (O-1) Karayolu’na çok yakın. Ayrıca Altunizade Köprülü Kavşağı’nın yanındaki Burhaniye Caddesi’ne cepheli bir konumda bulunmakta. Ulaşım imkanları çok yüksek bir mevkide yer alan arsanın yakın çevresinde İstanbul Şehir Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, öğrenci konuk evi, banka şubeleri, sigorta acentaları, Vakko, Diyaliz Merkezi gibi yapılar yer alıyor. Burhaniye Caddesi üzerinde bir otel inşaatının yanı sıra yolun karşı tarafından Emlak Konut GYO ve Çalık Gayrimenkul tarafından geliştirilen Şehrizar Konakları da yer alıyor.

Kayıtlarda mülkiyeti Abdullah Ağa Vakfı’na ait olan tarla vasfındaki taşınmaz, Üsküdar Belediyesi’nin kayıtlarında turizm tesis alanı  + park alanı + imar yolu olarak yer alıyor.

Bahsedilen arazinin konumu burası diye belirtiliyor…

Vakıf Arazisi Google Maps  Görüntü

 Kaynak : EmlaktaSonDakikaO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia