Zuhal Balsarı: Yoğun göç alan Beylikdüzü’nü değerlendiriyor.

Zuhal Balsarı: Beylikdüzü’ne 10 bin yeni konut

Zuhal Balsarı

Satış ve kira fiyatlarının İstanbul gayrimenkul piyasası ortalamasının altında seyretmesi Beylikdüzü’nü hem oturum, hem de yatırım merkezi haline getirdi.

İstanbul’un birçok ilçesine oranla çok daha planlı bir gelişim gösteren Beylikdüzü geniş yaşam alanları, sosyal imkanlara sahip nitelikli ve markalı konut projeleriyle gayrimenkul piyasasındaki yükselişini sürdürüyor. Son 4 yılda yatırımın hızla arttığı bölge, artan ulaşım imkanları, sanayi kuruluşları, nitelikli konut projeleri ve alışveriş merkezleriyle şehir içinde şehir oldu.

EVA Gayrimenkul Değerleme İş Geliştirme Direktörü Zuhal Balsarı, İstanbul’un göç alan ilk 10 ilçesi arasında yer alan, Beylikdüzü’nün, son yıllarda yatırımda öne çıkan bölgelerin başında geldiğini söyledi. Bölgedeki konut dokusunun genel olarak site içerisinde güvenlikli ve sosyal imkânları olan projeler olduğunu belirten Balsarı; sitelerde parkın, güvenliğin, açık kapalı havuzların, çocuk bahçelerinin ve otoparkların olmasının yatırımcıya çok cazip geldiğini vurguladı.

Beylikdüzü’nün, konut projeleri bakımından sosyo-ekonomik yelpazenin neredeyse tamamına hitap ettiğini belirten Balsarı, ilçede her gelir grubu için tercih edilebilir nitelikte konut stoku bulunduğunu, bununla birlikte bölgenin sosyal olanaklarının da aynı şekilde birçok katmana hitap eder özellikte olduğunu ifade etti. Balsarı, lüks villa projelerinden sosyal olanaklara sahip nitelikli ucuz konut projelerine kadar, farklı gelir gruplarına hitap eden projelerin yer aldığı Beylikdüzü’nde konut projelerinin genelinde 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin bulunduğunu kaydetti.

İlçe genelinde fiyatların E-5 Karayolu’ndan sahil yoluna inildikçe azaldığını, E-5 Karayolu’na yaklaştıkça artış gösterdiğini söyleyen Balsarı; “Beylikdüzü bölgesindeki daire birim fiyatlarının E-5 Karayolu cephesine doğru artan bir ivme ile ortalama 1.800 TL/m² – 3.500 TL/m² aralığında değiştiği görülüyor. Site içindeki markalı konutlarda ise m² satış değerleri ortalama 3.000 TL – 3.500 TL arasındar. Konutun alanı küçüldükçe metrekare satış değerinin 3.500 TL – 3.800 TL aralığına yükseldiği dikkat çekiyor” diye konuştu.

Ulaşım altyapısı hızla tamamlanıyor

Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının hizmete girmesiyle birlikte bölgede ulaşımın bir ölçüde rahatladığını, buna bağlı olarak konut fiyatlarında artış gözlemlendiğini belirten Balsarı, mevcut metro ağına yeni bir ağın eklenmesiyle Bakırköy – Beylikdüzü hattında raylı sistemin de hayata geçirilerek, Yenikapı – İncirli metro hattına bağlanacağını ve Beylikdüzü – Bakırköy metrosu ile bölge potansiyelin bir kat daha artacağını düşündüğünü söyledi.

Kaynak : SözcüEmlak

Puanlama

  • 5
  • 6
  • 10
  • 8
  • 6
  • 7

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia