Esenyurt gayrimenkul yatırımcısının takibinde!

Avrupa yakasında ‘ markalı ev’  denildiğinde ilk akla gelen bölgelerin başında Esenyurt geliyor. Çoğunlukla nitelikli evlerin yer aldığı bölgenin önümüzdeki 5 yıllık süreçte cazibesini artıracağı konusunda hem fikir.

Zuhal Balsarı

Markalı evlerin giderek çoğaldığı İstanbul/Esenyurt, yerli yatırımcının yanı sıra yabancı yatırımcının da radarında. Bölgeye özellikle Araplar’m ilgisi yoğun. Avrupa yakasının nitelikli konut projelerinin yoğun olduğu bölgelerinin başında gelen Esenyurt’ta çoğunlukla yeni evler var. Şehir merkezine göre arsa maliyetlerinin düşük olması nedeniyle Esenyurt’ta ev fiyatları daha cazip. Ayrıca bölgedeki konutlar, site içerisinde güvenlikli ve sosyal imkanları çeşitli. Özellikle 1+1 ve 2+1 daireler de yoğunlukta.

Metro bölgeye doping yapacak!

E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu’nun orta noktasında konumlanan Esenyurt’un planlanan metro hattının gelmesiyle daha cazip hale geleceğini söyleyen EVA Gayrimenkul Değerleme İş Geliştirme Direktörü Zuhal Balsarı, “Esenyurt metrosu tamamlandığında BakırköyTüyap arası 40 dakika sürecek. 2019 sonrası gündemde olacak olan Esenyurt-Beylikdüzü-Avcılar raylı sistem hattı tamamlandığında ise 2 semt arası 25 dakikada aşılacak” dedi. Ulaşım yatırımlarıyla bölgenin daha fazla gelişim göstereceğini düşündüklerini belirten Balsarı, “Ayrıca yakın çevrelerde yapılan alışveriş merkezi, hastane, okul, özel üniversite yatırımları da bölgenin tercih edilebilirliğini arttırıyor. ‘Önümüzdeki 3 ila 5 yıllık periyodla bölgenin rantının artacağını ye projelerin yatırım amaçlı talep görmesinin devam edeceğini düşünüyoruz” dedi.

Kaynak : EmlakLansman

Puanlama

  • 10
  • 8
  • 8
  • 9
  • 10
  • 9

    PuanO bir eksper O bir canlı O bir sektör sevdalısı İşte karşınızda EksperMedia